Omladinci Partizana ubedljivi na „Čika Dači“

omladinci-radnickog-i-partizana
Omladinci Radničkog i Partizana pred današnji susret na „Čika Dači“

Bolje fizički i tehnički pripremljeni omladinci Partizana danas su u 23. kolu Omladinaske ligfe Srbije lako došli do bodova u Kragujevcu. „Đavolčići“, koji su pružili veći otpor Vojvodini u Novom Sadu u proteklom kolu, kada su poraženi minimalnim rezultatom, nisu mogli da pariraju razigranim mladićima u crno-belim dresovima, koji sa OFK Beogradom vode borbu za očuvanje liderske pozicije. U prvom poluvremnu su su počeli ofanzivno,  i izdržali su više od pola sata,  ali su omladinci Partizana preuzeli igru u svoje ruke i sa četiri pogotka obezbedili pobedu.

Partizan je došao do prednosti u 33. minutu. Posle centar šuta sa leve strane bek Cucin je glavom dobacio loptu do Petrova, kome nije bilo teško da sa pet-šest metara savlada golmana Raičevića i dovede Beograđane u vođstvo od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora beogradski omladinci su pokazali bolju spremnost, iako se ne može mnogo zameriti na zalaganju ni mladićima u crvenim dresovima. Partizan je svoju nadmoćnost krunisao i drugim pogotkom u 68. minutu. Na ubačenu loptu sa desne strane utčao je Stefan Ilić i preciznim udarcem sa ivice 16 metara povećao rezultat na 2:0.

U finišu susreta omladinci „crno-belih“ postigli su još dva pogotka. Petrov je uposlio Raukovića, koji je iz blizine treći put primorao domaćeg golmana da vadi loptu iz mreže.

Tačku na bolju igru omladinaca Partizana, koji vode na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na OFK Beograd, stavio je kapiten Čermelj u poslednjem minutu igre.

RADNIČKI d.o.o 1923 – PARTIZAN (omladinci) 0:4 (0:1)

„Čika Dača“.
Sudija: Nikola Strahinjić.
Pomoćnici: Vladimir Mirčević i Mališa Cvetković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Petrov u 33, S. Ilić u 68, Rauković u 83. i Ćermelj u 90. minutu.
Žuti kartoni: Lazarević, Milojević (Radnički d.o.o 1923), Petrov, Marišić (Partizan).

RADNIČKI d.o.o 1923: Raičević (Živak), Obradović, Lazarević (Veselinović), Aleksijević, Marković (Todorović), N. Ilić (Slavković), O. Ilić, Božović (Erić), Lukić (Arsenjević), Milojević, Jotović (Milikić.

PARTIZAN: Marković (Todorović), Cucin, Čubrilo (Spajić), Stojić, Nestorović, Bajčić (Markišić), Kukolj (Veličković), Čermelj, Petrov, Todorović (Ranković), S. Ilić.

Posle ovog poraza omladinci Radničkog, koji sa svega jednom pobedom, tri remija i 19 poraza već su u nižem rangu takmičenja, u narednom kolu gostuju u Čačku i sataju se sa pretposlednjim na tabeli Borcem koji ima 15 bodova više od „đavolčića“.