OK Radnički ne brani titulu

Partizan je drugi finalista plej ofa, pošto je u četvrtom meču polufinalne serije savladao sada već bivšeg šampiona Srbije, Radnički Kredi banku za konačnih 3:1. Kragujevčani nisu uspeli da ponove sjajnu igru iz trećeg susreta, pa su crno beli, sada mnogo spremniji za žestoku bitku, u velikom stilu stigli do pobede i prvog finala plej ofa posle 15 godina.

Bila je to izuzetno kvalitetna utakmica, iako bi se zbog konačnog rezultata reklo da su gosti dominirali, a da je Radnički odigrao daleko ispod nivoa. Naprotiv, Kragujevčani nisu uspeli samo da nadmaše sebe, da serviraju kao u trećem susretu, iako su u prva dva perioda bili gotovo ravnopravni.

U prvom setu domaćin je poveo (5:3), a u ostatku seta crno beli su u par navrata imali dva poena prednosti, da bi Radnički stizao, poslednji put na 18:18. Onda je ulazak Minića na servis doneo prvi brejk gostima (18:22), Đorđević je ostao bez oba tajm auta, koji nisu doneli preokret. Sjajni Atanasijević i Mijailović i ovoga puta su držali napad Partizana na visokom nivou (61 % u prvom periodu).
Drugi period počeo je sjajno Partizan, poveo 9:4, ali se domaćin nije predavao. Ulazak Novoselca je razmrdao Kragujevčane, a pomogao im je, u tim trenucima i nervozni Partizan. Pokazan je i žuti karton gostima, pa je Radnički prišao na 9:8, a nešto kasnije i poveo 15:14.

Ipak, u završnici su ponovo proradili Atanasijević i Mijailović, koje je sjajno proigravao Kisić, odoleli su crno beli snažnim servisima Kragujevčana, pa je usledio preokret (18:20). Do kraja seta oba tima su igrala na visokom nivou (poen za poen), a to je, u malo sreće, donelo set crno belima.
Treći period protekao je u apsolutnoj dominaciji Partizana, koji je poveo 4:0, a Radnički je poslednju priliku da se vrati u meč propustio pri rezultatu 14:17, kada su propustili realizaciju kontre. Poen za slavlje sa malobrojnim Grobarima, gostima je doneo Uglješa Pešut.

Radnički Kredi banka – Partizan Termoelektro 0:3 (19:25, 23:25, 17:25)

Dvorana: SC „Jezero”.
Gledalaca: 600.
Sudije: B. Kolarević (Novi Sad) i A. Popović (Sremski Karlovci).
Trajanje meča: 83 minuta.
Rezultat u seriji: 1:3.

RADNIČKI KREDI BANKA: Radović 14 (18-10, 1 gr, 3 izbl, 4 bl, 1 sg), I. Ivović 4 (12-3, 3 izbl, 1 as, 2 sg, 22 prijema, 3 gr), Stevanović 16 (30-12, 7 gr, 3 izbl, 2 bl, 2 as, 2 sg, 11 prijema), Ilić 1 (2-1), Maksimović 2 (6-1, 3 izbl, 1 bl, 1 sg), Opačić 5 (6-4, 1 bl, 1 sg), Pantelić (libero, 27 prijema, 2 gr), Ćirović 1 (3-1, 1 gr i izbl), Perović, J. Ivović, Novoselac 2 (1-0, 2 bl), Hadžifejzović. Trener: Dragan Đorđević.

PARTIZAN TERMOELEKTRO: Pešut 11 (4-3, 5 bl, 3 as, 3 sg), Steljić 8 (9-4, 3 izbl, 3 bl, 1 as, 16 prijema, 2 gr), Turanjanin 3 (7-2, 1 gr i izbl, 1 bl), Mijailović 17 (26-14, 1 gr, 4 izbl, 2 bl, 1 as, 1 sg, 23 prijema, 1 gr), Kisić 1 (1-0, 1 bl), Atanasijević 17 (28-15, 2 gr, 2 izbl, 1 bl, 1 as, 2 sg), Ilić (libero, 13 prijema), Minić (2 sg), Bulatović. Nisu igrali: Popović, Samardžić. Trener: Milan Žarković.

Izvor: zurnal.rs