Odluka o šampionu pada u Kragujevcu

Vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju Novom Beogradu u drugom meču finalne serije plej-ofa Super lige Srbije, rezultatom 11:14, pa će odluka o novom šampionu Srbije pasti u trećem meču, koji je na programu u sredu u Kragujevcu.

Početak susreta nagovestio je sjajno šutersko veče obe ekipe. Nika Šušiašvili je četiri puta dovodio domaćina u vođstvo, ali su sva četiri puta Kragujevčani uspevali da poravnaju rezultat, golovima Ukropine, Toholja, Stanojevića i Miličića, pa je na kraju uvodne deonice bilo nerešeno – 4:4.

Na startu druge četvrtine Novobeograđani još jednom dolaze do rezultatske prednosti pogotkom Avramovića, ali su odmah zatim Kragujevčani sa dva vezana gola Lukića preuzeli vođstvo – 6:5. Ipak, u finišu poluvremena Novi Beograd je ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist (8:7).

Izabranici Vladimira Vujasinovića su bolje otvorili drugu polovinu susreta i u dva navrata imali osetnu prednost od tri gola (11:8, 12:9), ali se gosti iz srca Šumadije nisu predavali, pa su golovima Ukropine i Lukića prišli na samo gol zaostatka pred ulazak u poslednji period (12:11).

Ipak, Novi Beograd se posle dva i po minuta igre u poslednjoj čevrtini ponovo vratio na „plus tri“ (14:11), dok Radnički nije koristio svoje šanse, tako da je na kraju domaćin trijumfovao rezultatom 14:11 i seriju vratio u Kragujevac.

Ekipu Novog Beograda je do pobede predvodio Šušiašvili sa pet golova, Gogov je dodao tri, koliko je postigao i Lukić na drugoj strani.

NOVI BEOGRAD – RADNIČKI 14:11 (4:4, 4:3, 4:4, 2:0)

NOVI BEOGRAD
Bazen: „11. april“.
Sudije: Milović i Putniković.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Radanović 1, Bursać, Ćuk 1, Radulović, Gogov 3, Gardašević 1, Avramović 2, Šušiašvili 5, Nikolov, Bursać, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 2, Branković, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 3, Panić, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

Izvor i foto: SPD Radnički