Odlično izdanje košarkaša Radničkog protiv zemunske Mladosti

Košarkaši Radničkog pobedili su zemunsku Mladost sa 90:75 (23:17, 24:21, 18:17, 15:20) u još jednoj pripremnoj utakmici, odigranoj sinoć u „SBB hali Jezero“.

Puleni trenera Igora Todorovića nastavljaju da bruse formu za start sezone u Drugoj ligi Srbije i to kroz mečeve sa ekipama koje nastupaju u Košarkaškoj ligi Srbije. Iako bez Živanovića, Glišovića i Stankovića u rosteru, Kragujevčani su protiv zemunske Mladosti pružili jednu od najboljih partija u pripremnom periodu, koja može da hrabri njihove simpatizere uoči početka trke za bodove.

Gosti iz Zemuna su u Kragujevac došli veoma motivisani i rešeni da domaćinu uzmu meru. Već u prvoj četvrtini košarkaši Mladosti pokušali su da iznenade domaću ekipu presingom po čitavom terenu, ali su to košarkaši Radničkog vrlo lako rešavali i posle trojke Markovića u 9. minutu došli do dvocifrene prednosti (21:11).

Odlično su Kragujevčani delovali i u drugoj četvrtini, naročito u fazi odbrane. Zemunci nisu uspevali da pronađu adekvatan odgovor na zonu Radničkog, pa su na desetominutni odmor otišli sa zaostatkom od devet poena (47:38).

Po povratku iz svlačionice, gosti su servirali seriju od pet uzastopnih poena i prišli na samo „minus četiri“ (47:43). Da stvari budu gore po domaći tim, u tim trenucima se povredio Ivan Nedeljković, koji je bio prinuđen da napusti igru. Tada je Todorović izvukao džokera iz rukava u vidu Pavla Jokića, koji je sa par uhvaćenih lopti i poena pogurao svoj tim sa mrtve tačke, pa je na kraju ove deonice ponovo bilo „plus deset“ u korist Radničkog (65:55).

U poslednjoj četvrtini trener Mladosti Dragan Jakovljević rešio je da promeni odbranu, pa je njegova ekipa sa zone prešla na igru čovek na čoveka. To je u početku dalo efekta, budući da je prednost Radničkog prepolovljena (78:73 u 37. minutu), ali je tada bljesnuo Lazar Marković i sa dve vezane trojke ponovo doneo Kragujevčanima dvocifrenu prednost (84:73), dovoljnu za miran završetak utakmice.

Upravo je Marković sa 26 postignutih poena zaslužio epitet najefikasnijeg aktera susreta. Odličnu rolu pružio je i Pavle Jokić sa 21 poenom, a dvocifren učinak u pobedničkom sastavu ostvarili su još i Katić – 14, Stevanović – 12 i Šućov sa 10 poena.

Kod gostiju iz Zemuna prednjačio je Tanasković sa 21 poenom, Stefanović je ubacio 15, Belić 12, a Šajin 11 poena.

KKK RADNIČKI – KK MLADOST (Zemun) 90:75 (23:17, 24:21, 18:17, 15:20)

SBB hala Jezero
Gledalaca: 100
Sudije: D. Matić, N. Radosavljević, M. Damjanović (svi iz Kragujevca)

KKK RADNIČKI: Jokić 21, Veljović 3, Stevanović 12, Nedeljković 2, Šućov 10, Ilić 4, Jovanović, Marković 26, Katić 14, Dimitrijević.

KK MLADOST: Šajin 11, Belić 12, Taker 1, Stefanović 15, Jovanović 3, Kone 2, Tanasković 21, L. Milenković 4, Kulundžić, M. Milenković 6, Trifunović.

Takmičenje u Drugoj ligi Srbije startuje narednog vikenda. Košarkaši Radničkog na premijeri 4. oktobra od 19 časova u „SBB hali Jezero“ dočekuju ekipu Beovuka 72.

Izvor i foto: KKK Radnički