Odbojkaši Radničkog spremni za odlučujuću bitku sa „crno-belima“ u Kupu Srbije (utorak, 18 h)

Drugi meč četvrtfinalne serije Kupa Srbije za odbojkaše između kragujevačkog Radničkog i beogradskog Partizana igra se u utorak, 9. novembra, od 18 časova u „SBB Jezeru“. „Crno-beli“ su u prvom odmeravanju snaga na parketu zemunskog „Mastera“ slavili sa tesnih 3:2 u setovima, pa samim tim treba očekivati žestoku bitku i u revanšu, gde svaki poen može da bude od presudnog značaja.

Za Kragujevčane ovaj meč dolazi nakon iscrpljujućih pet setova protiv kraljevačke Ribnice, gde se još jednom videla neverovatna snaga karaktera i nepokolebljivost izabranika Dragana Kobiljskog, koji su uspeli da režiraju još jedan neverovatan preokret u svojoj dvorani.

Na drugoj strani, odbojkaši Partizana su proteklog vikenda imali za nijansu lakši posao na gostovanju ekipi Niša. Beograđani su slavili sa 3:1 u setovima i vratili se u sam vrh superligaške tabele.

Prethodni meč je pokazao da je Radnički u stanju da parira „crno-belima“, čak i kada igra oslabljenom sastavu, što Kragujevčanima daje za pravo da se nadaju povoljnom rezultatu u revanšu i plasmanu među četiri najuspešnije ekipe u kup takmičenju.

Partizan je jako kvalitetna ekipa i nezgodan protivnik, kako na domaćem, tako i na gostujućem terenu. Posle teške i neizvesne utakmice u Beogradu, moramo biti svesni da neće biti lako doći do željenog rezultata i karte za prolazak do polufinala. Ukoliko se budemo držali prethodnog dogovora, posebno kada je reč o ključnim segmentima igre, mislim da neće biti problema – smatra libero Radničkog Janko Pantović.

Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu i polufinalu se igraju dve utakmice, a u slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu ili finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti.

U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista ili finalista, igra se dodatni „zlatni set“, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala i polufinala.