Odbojkaši Radničkog probili led

Odbojkaši Radničkog zabeleželi su svoj prvi ovosezonski trijumf u Viner štediša ligi, nakon što su večeras, na parketu hale „Jezero“, savladali subotički Spartak sa 3:0, po setovima 25:23, 26:24 i 25:22.

Konačno su odbojkaši Radničkog „probili led“ i tek u četvrtoj utakmici u sezoni uspeli da dođu do pobede. I to ni malo lako, obzirom da su Subotičani pružili žestok otpor u sva tri seta.

Već je prva deonica nagovestila veliku borbu. Radnički je od starta kontrolisao rezultat, imao tri poena prednosti, ali su u finišu Subotičani uspeli da smanje na 21:20 i tako priprete domaćinu. Ipak, Kragujevčani nisu dozvolili preokret i dobili su prvi set sa 25:23.

U drugom setu Spartak je odlično startovao, imao vođstvo od 8:3, ali je Radnički uspeo da preokrene rezultat do odlaska na drugi tehnički tajm-aut (16:14). Kada su domaći u finišu poveli sa 22:18, mnogi su mislili da je sve gotovo, ali su uporni Subotičani uspeli da unesu dozu neizvesnosti nakon što su izjednačili na 23:23. Na kraju je Radnički opet morao da „vadi kestenje iz vatre“, ali je dobio i ovu deonicu sa 26:24.

Već u trećem periodu videlo se da se gosti polako predaju i da nemaju snage za brejk. Radnički je sigurnom igrom došao do „plus pet“ u samoj završnici. Gosti su uspeli da spasu dve meč lopte, ali je ipak razlika bila previsoka, pa su Kragujevčani i ovu deonicu dobili sa 25:22.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Uglješa Ilić sa 16 poena, Vulović je na sjajan način iskoristio priliku koju mu je pružio trener Matić i nanizao 14 poena, dok je Perović ubeležio 12 poena. Sa druge strane, Crnjanski je meč završio sa 12, a Kecman sa 10 poena.

Veoma bitna pobeda za samopouzdanje izabranika trenera Dejana Matića, koje već u sredu očekuje revanš meč šesnaestine finala CEV kupa sa Amštetenom. Što se prvenstva tiče, Radnički će u narednom kolu, u derbi meču, odmeriti snage sa Crvenom zvezdom, sa kojom su se već sastali u finalu Superkupa na početku sezone.

Radnički – Spartak (Subotica) 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

Dvorana: SC „Jezero“.