Odbojkaši Radničkog probili led

Odbojkaši Radničkog upisali su svoju prvu pobedu u novoj sezoni BPŠ Superlige Srbije, i to na gostovanju tradicionalno neugodnoj ekipi Niša, sa maksimalnih 3:0 u setovima – 25:21, 25:22 i 25:16.

Konačno su Kragujevčani uspeli da okončaju neslavan rezultatski niz u međusobnim duelima sa niškom timom i dođu do prve pobede u sezoni, koja im sigurno daje krila za nastavak prvenstvene trke. Razlika u kvalitetu je učinila svoje, tako da su Šumadinci za malo više od sat vremena uspeli da dobiju bitku na parketu niške hale „Čair“.

Dekoncentraciju niških odbojkaša na startu uvodnog seta Kragujevčani su iskoristili da dođu do rezultatske prednosti, koja se kretala u rasponu od tri do maksimalnih pet poena razlike. Domaćin je u par navrata uspevao da uhvati rezultatski priključak i priđe na samo poen zaostatka, ali učenici Dragana Kobiljskog nisu ispuštali vođstvo iz svojih ruku i uspešno su priveli ovaj set kraju – 25:21.

I drugi set je protekao u potpunoj dominaciji Kragujevčana. Izuzev samog početka seta, Nišije su tokom čitavog drugog perioda igre bile u podređenom položaju, nemajući rešenja za krajnje napadače Radničkog, Matića i Koprivicu, koji su u zbiru osvojili jedanaest poena. I onda, kada se pri rezultatu 24:19 očekivao završni udarac Kragujevčana, domaćin je sa tri uzastopna poena raspoloženog Jelića prišao na samo dva poena „minusa“, pa je trener Radničkog Dragan Kobiljski bio primoran da preseče ovu seriju Nišlija tajm-autom. Bio je to pravi potez iskusnog stručnjaka, budući da je po povratku na parket Lazar Koprivica doneo Šumadincima ključni poen za 25:22 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Priteran uza zid i doveden na ivicu poraza, domaćin je u trećem setu krenuo na sve ili ništa. Minimalnu prednost koju su stekle na samom početku ove deonice, Nišlije su uspešno čuvale sve negde do sredine seta, kada je Radnički serijom od tri vezana poena preuzeo vođstvo, koje je sigurnom igrom postepeno uvećavao sve do konačanih 25:16 i 3:0 u setovima.

Kragujevački sastav je do trijumfa u „Čairu“ predvodio korektor Aleksa Matić sa 15 poena, koji je odličnu podršku imao u Lazaru Koprivici i Vuku Ivankoviću sa po 10 osvojenih poena.

U taboru domaćina prednjačio je Nemanja Jelić sa 15 poena, Predrag Pržić je osvojio 13, a Veljko Mašulović 10 poena.

Odbojkaše Radničkog u narednom kolu očekuje duel sa požarevačkim Mladim radnikom u „SBB Jezeru“.

NIŠ – RADNIČKI  0:3 (21:25, 22:25, 16:25)