Odbojkaši Radničkog pobedili Spartak i okončali seriju poraza

WP_20161125_20_07_35_ProOdbojkaši Radničkog savladali su večeras na parketu hale „Jezero“ Spartak iz Ljiga u 9. kolu Super lige Srbije. Kragujevčani su slavili sa 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:21) i tako upisali četvrtu pobedu u prvenstvu.

Nakon tri uzastopna poraza, izabranicima Predraga Srećkovića je sigurno dobro došla pobeda u duelu sa borbenim Ljižanima, koji su kapitulirali nakon 111 minuta efektivne igre.

Kragujevčani su krenuli silovito. Već u prvom setu videlo se da su domaći silno motivisani da prekinu seriju loših rezultata i dođu do trijumfa. Kapiten Vulović je vukao konce igre svog tima, a kada je Radnički na servis Čedića poveo sa 20:11, bilo je jasno da će prvi set pripasti domaćinu.

Gosti iz Ljiga su u drugom setu stabilizovali prijem i poboljšali igru u napadu, tako da su bili u maltene konstantnom vođstvu, koje se u par navrata „pelo“ do maksimalnih četiri poena prednosti. Ipak, u finišu seta proradio je blok Kragujevčana, Goić i Martinović su dominirali na mreži, pa je Radnički došao do preokreta i set lopte, koja je blokom Borisa Martinovića pretvorena u poen za vođstvo od 2:0.

Gotovo identičan scenario kao u drugom setu, ali ovaj put sa obrnutim ulogama, gledali smo u trećem periodu. Radnički je bio dominatan, vodio sa 15:9 i sigurno krstario ka pobedi, da bi se u finišu probudio Glavinić, potpomognut Gajevićem i Milovanovićem, tako da su gosti od „minus četiri“ (16:20) ubrzo stigli do 24:22 i dve set lopte. Prvu su Kragujevčani spasili, ali ne i drugu, tako da su Ljižani produžili nadu.

Gubitak trećeg seta uzdrmao je domaće, pa su na startu četvrte deonice dozvolili gostima da povedu sa 3:0. Brzo se Radnički konsolidovao i zahvaljujući Goiću i Martinoviću anulirao zaostatak, da bi potom usledila rezultatska klackalica koja je trajala sve do rezultata 16:16, kada su Kragujevčani vezali četiri poena i došli do vođstva od 20:16. Gosti u finišu uspevaju da uhvate priključak i približe se na 23:21, ali je Gajević u odlučujućem trenutku napravio servis grešku i poklonio domaćima tri meč lopte, a već prva je pretvorena u poen i konačan trijumf.

Radnički je do pobede predvodio oporavljeni kapiten Dušan Vulović sa 22 poena i odličnom realizacijom napada od 62% (34-21). Veliki doprinos dali su i Nikola Goić sa 17 poena, Vladimir Čedić sa 15, Boris Martinović sa 13 i Nemanja Opačić sa 10 poena.

U ekipi Spartaka istakao se udarni trio – Ivan Glavinić sa 21, Nikola Gajević sa 16 i Nikola Jovanović sa 11 poena.

RADNIČKI – SPARTAK (LJIG)  3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:21)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 150
Sudije: A. Petrović, T. Popović
Trajanje meča: 111 minuta

RADNIČKI: Matić, Goić 17, Žugić, Martinović 13, Vulović 22, Protić, Stoković 1, Čedić 15, Pantelić (libero), Opačić 10. Nije igrao: Pantović (libero). Trener: Predrag Srećković.

SPARTAK: Jovanović 11, Gajević 14, Maksimović 3, Lazarević 6, Glavinić 21, Arsenoski 1, Jokanović, Milovanović 5, Janković (libero), Jelić 5. Nisu igrali: Jestrović i Mirković. Trener: Bogdan Veličković.

Ovo je bila poslednja utakmica Kragujevčana u prvom delu sezone. U narednom, desetom kolu, tim Predraga Srećkovića ugostiće ekipu Klek Srbijašume.