Odbojkaši Radničkog „oznojili“ Novosađane

ok radnicki

Odbojkaši Radničkog zabeležili su novi, deveti po redu neuspeh u Viner štediše ligi, pošto su u meču 10. kola poraženi u Novom Sadu od domaće Vojvodine sa 0:3 (20:25, 23:25, 22:25). Iako je domaćin važio za izrazitog favorita, mladi tim iz Kragujevca se oštro suportstavio i skupo prodao kožu.

Sve je krenulo shodno očekivanjima. Vojvodina je polako dodavala gas u prvom setu, vodila 16:13, pa 21:15, sve do konačnih 25:20.

Međutim, drugi set donosi mnogo bolje izdanje gostiju. Kragujevčani su imali velikih šest poena prednosti (16:10), Vojvodina smanjila na 21:18, da bi potom usledio neverovatan preokret, pa domaći odbojkaši i ovu deonicu dobijaju sa 25:23.

Opet je Radnički dobro započeo treći set, imao tri poena „viška“ polovinom seta (16:13), ali je iskustvo novosadskog tima presudilo u završnici.

Centralna figura meča bio je Dražen Luburić, koji je upisao 20 poena. Sa druge strane parirao mu je Petar Premović sa 19.

Radničkom sada predstoji četvrtfinalni meč Kupa Srbije, u kome će gostovati Spartaku u Subotici. Taj duel je na programu u utorak od 19 časova.