Odbojkaši Radničkog izbegli „minu“ u Ljigu

Odbojkaši Radničkog su posle velike borbe i pet odigranih setova uspeli da dođu do pobede na gostovanju povratniku u superligaški rang takmičenja, ekipi Spartaka iz Ljiga – 3:2 (23:25, 25:19, 25:23, 23:25, 15:6).

Znali su učenici Dragana Kobiljskog da neće lako doći do bodova na „vrućem“ terenu u Ljigu. Domaća ekipa Spartaka se i ovoga puta pokazala kao izuzetno neugodan rival i na kraju je uspela da „otkine“ bod favorizovanim Kragujevčanima.

Nakon rezultatske klackalice u prvoj polovini uvodne deonice, domaći su serijom uspešnih blokova došli do osetnih pet poena prednosti (21:16) i najavili osvajanje seta. Ipak, Šumadinci su zahvaljujući sjajnim servisima Kubanca Rikarda Kalva spasili tri set lopte i stigli na korak do izjednačenja (24:23), ali se Bekrić postarao da prvi set ipak pripadne domaćinu – 25:23.

Drugi set donosi pravo lice Kragujevčana, koji su od samog početka ove deonice držali rezultat pod kontrolom i postepeno uvećavali prednost sve do konačnih 25:19.

Velika borba vodila se u trećem setu. Prednost je uglavnom bila na strani kragujevačkog tima, ali su gosti uspešno držali priključak, pa su čak u jednom trenutku uspeli i da preokrenu rezultat u svoju korist posle asa Željka Matića (18:17). Radnički je poenima Kovača vratio vođstvo na svoju stranu (19:18), a sve dileme po pitanju konačnog ishoda ovog seta razrešio je kapiten Kragujevčana Aleksa Matić uspešnim blokom za 25:23 i vođstvo Šumadinaca od 2:1 u setovima.

Još neizvesniji bio je naredni, četvrti set. Ekipe su se nesprestano smenjivale u vođstvu i tako sve do samog finiša seta, kada je pri vođstvu Radničkog od 23:22, domaćin vezao tri uzastopna poena, od toga dva blokom, za 25:23 i izjednačenje u setovima (2:2).

Odlučujući, pet seti set protekao je u u potpunoj dominaciji ekipe Dragana Kobiljskog. Domaćin, očigledno iscrpljen nakon grčevite borbe u prethodna dva seta, nije uspevao da parira raspoloženim Kragujevčanima, koji su ovaj set dobili sa ubedljivih 15:6 za konačnih 3:2 u setovima.

Svi igrači Radničkog dali su značajan doprinos ovom trijumfu, a poenterskim učinkom su odskočili Aleksa Matić i Davide Kovač sa po 14 osvojenih poena. Mirko Radević je meč završio sa 11 osvojenih poena, uz visokih 80 odsto realizacije napada (10-8), Lazar Koprivica je osvojio 10 poena, koliko i Kubanac Rikardo Kalvo (4 asa) i srednji bloker Vuk Milutinović (8 blokova).

U ekipi iz Ljiga prednjačio je korektor Miloš Nadaždin sa 28 poena, dok su Marko Maksimović i Alija Bekrić osvojili po 16 poena.

Radnički je ovom pobedom skočio na drugo mesto superligaške tabele sa osam osvojenih bodova.

Kragujevčane u narednih sedam dana očekuju dve izuzetno teške utakmice. Šumadinci će prvo u sredu gostovati beogradskom Partizanu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije, a potom će u nedelju ugostiti trenutnog lidera na superligaškoj tabeli, ekipu Crvene zvezde.

SPARTAK – RADNIČKI  2:3 (25:23, 19:25, 23:25, 25:23, 6:15)