Odbojkaši maksimalno protiv Mladog Radnika

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog u poslednjem kolu ligaškog dela sezone savladali ekipu Mladog Radnika maksimalnim rezultatom 3:0 (33:31, 25:19, 25:17).

Tako Kragujevčani kreću sa povoljnije druge pozicije u „play-off“  fazu, pretekavši Novosadsku Vojvodinu, kojoj je Ribnica izvukla bod u jučerašnjem maratonskom meču  u pet setova.

Domaći su pred svojom publikom teže nego što se očekivalo dobili prvi set i to na razliku 33:31, nakon tek 37 minuta igre uz odličnu igru na obe strane i dosta dobrih poena iz bloka.  Drugi set je bio više rutinski odigran i u nekom uobičajenom ritmu koji se očekuje od ekipe Radničkog. To je njihovo prepoznatljivo pojačavanje nivoa igre nakon drugog tehničkog tajmauta i sa dva, tri vezana poena privode set kraju.

Treći set je bio još kvalitetnije izdanje domaćih koji kao da su se tek tad zagrejali, dok su gosti nekako delovali neubedljivo. Prednost je od 8:6 na prvom tehničkom tajmautu neumitno rasla do konačnih ubedljivih 25:17  i  3:0 u setovima.

Najefikasniji igrač meča bio je mađar Nemet sa 17 poena, dok je Đorđević upisao 13, a Radević 12 osvojenih poena. U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Nikola Vasić sa 13 postignutih poena.

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Tomašević i Simonović.

RADNIČKI: Jovanović 1, Perović 3, Đorđević 13, Stevanović 7, Ilić 1, Ivović, Kočanović, Nemet 17, Blagojević, Pantelić (libero), Opačić 1, Radević 12.

MLADI RADNIK: Duduj 5, Munćan 3, Šljivančanin, Vulović 6, Kostić, Petrović, Vasić 13, Peković (libero), Petrović 4, Šulc 3, Šormaz 3, Marinković 3.

Radničkom ostaje da sa druge pozicije ligaškog dela čeka protivnika za četvrt-finale,  a protivnik će biti poznat u nedelju. Kragujevčani su drugim mestom obezbedili i utakmicu više na domaćem terenu u plej-of mečevima.