Od početnog šoka do laganog prolaska u četvrtfinale Kupa Srbije

Ubedljivom pobedom nad beogradskim Studentom u „SBB Jezeru“ – 6:1 (2:1), kragujevački Ekonomac obezbedio je plasman u četvrtfinale Kupa Srbije u futsalu, takmičenju koje je osvajao u pet navrata.

Ušao je nekadašnji šampion države i trenutni lider Druge futsal lige Srbije kao veliki favorit u ovaj susret. Zbog toga je rani gol gostiju iz Beograda uzdrmao izabranike trenera Vidana Bojovića, koji su nakon početnog šoka uspeli da uspostave očekivanu dominaciju na terenu, da bi golovima Radojičića u 4. i Milivojevića u 7. minutu stigli do preokreta. Istakao se potom golman Ekonomca Milenković, koji je sjajnom intervencijom sprečio gotovo izvesno izjednačenje, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Kragujevčana – 2:1.

U nastavku susreta na terenu je postojao samo jedan tim, a to je Ekonomac. Samo što je počelo drugo poluvreme, a novopečeni reprezentativac Srbije Kristijan Vasić je fantastičnim volej udarcem primorao golmana Studenta Tešanovića da po treći put vadi loptu iz svoje mreže. Potom su stativa i prečka bili saveznici gostiju nakon udaraca Lazara Marinkovića i Andreje Stojčevskog, da bi Stojanović efektnim pogotkom u 34. minutu izmamio aplauze ne preterano brojne publike u kragujevačkom „SBB Jezeru“.

Krenuli su potom gosti na sve ili ništa, sa još jednim igračem u polju umesto golmana, što je čuvaru mreže Ekonomca Milošu Milenkoviću omogućilo da se upiše u strelce. Konačan rezultat ovog susreta postavio je veteran Ivan Marinković, koji je nakon oduzete lopte na sredini terena rutinski matirao Tešanovića.

Predvođeni golmanom Nemanjom Milanovićem, koji je uprkos nezgodnoj povredi uspeo da se pridruži svojim saigračima na parketu „SBB Jezera“ po završetku susreta, kragujevački „studenti“ su u društvu svojih navijača proslavili plasman u narednu rundu Kupa Srbije i ujedno napravili najbolju moguću uvertiru pred gostovanje ekipi Nove Pazove u utakmici 15. kola Druge futsal lige Srbije.

EKONOMAC – STUDENT 6:1 (2:1)

„SBB hala Jezero“.
Sudije: Dejan Stajić, Dalibor Zlatković i Danijel Ristić.
Strelci: 0:1 Vučićević u 1, 1:1 Radojičić u 4, 2:1 Milivojević u 7, 3:1 Vasić u 21, 4:1 Stojanović u 34, 5:1 Milenković u 38, 6:1 I. Marinković u 39. minutu.
Žuti kartoni: Vasić (Ekonomac), Vučićević (Student).

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, RAKIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, Digić, Milivojević, Tanasković, Nedeljković, Radojičić, Stojanović, Dimitrijević, I. Marinković, Đurović.

STUDENT: TEŠANOVIĆ, RADOJIČIĆ, VUČIĆEVIĆ, PERIŠIĆ, VELIČKOVIĆ, Paunović, Šmrkić, Čičković, Vasiljević.