Obilić bolji od Radničkog na Banjici

Rukometaši Radničkog poraženi su na gostovanju beogradskom Obiliću u utakmici 2. kola ARKUS lige Srbije – 20:24 (14:14).

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu i imali prednost od dva gola koju su održavali sve do finiša prvog poluvremena, kada je domaćin boljom realizacijom napada uspeo da poravna rezultat – 14:14.

Početak drugog poluvremena pripao je ekipi Obilića, koja je u 37. minutu stekla četiri gola „viška“ (18:14). Šumadinci su nakratko uspeli da se prenu i zaigraju angažovanije, ali nedovoljno da otope prednost domaćina, koji je na kraju upisao svoj prvenac u tekućoj sezoni.

Centralna figura susreta bio je Ilija Sladić, koji je utakmicu završio sa dvocifrenim učinkom – 12 pogodaka.

U ekipi Radničkog najraspoloženiji za igru bili su Veljko Davidović i Miloš Barudžić sa po 5 postignutih golova.

Kragujevčani imaju polovičan učinak nakon dva odigrana kola i nalaze se na deobi trećeg mesta na tabeli ARKUS lige.

U narednom kolu izabranici Đorđa Teodorovića će na svom parketu ugostiti ekipu Crvene zvezde.

OBILIĆ – RADNIČKI 24:20 (14:14)

BEOGRAD
SC “Voždovac”.
Gledalaca: 60.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Obilić 1 (1), Radnički 0 (0).
Isključenja: Obilić 12 min, Radnički 12 min.

OBILIĆ: Savić 3, Topalović 2, Cvijetić 1, Jestrović 1, Teodorović, Dražić (12 odbrana), Jovanović, Milutinović, Baćanović 3, Gudurić, Turudić 1, Vujičić 1, Antić, Ivošević, Sladić 12, Tasić.

RADNIČKI: Tubić 2, Prodanović 2, Davidović 5, Mutavdžić 1, S. Đerić, Kasalović 2, D. Petrović, Barudžić 5, Knežević 2, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić, Stanojev, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (11 odbrana).

Igrač utakmice: Ilija Sladić (Obilić).