Novosađanke srećnije u završnici

zkk-sumadija-2015-16

Košarkašice Šumadije nisu uspele da dođu do još jedne pobede u Novom Sadu, pošto su u 2. kolu Prve lige Srbije poražene od Vojvodine rezultatom 75:78, po četvrtinama 17:23, 15:21, 24:22, 19:12.

Kragujevčanke su u uvodnim minutima susreta imale prednost (10:6), ponajviše zahvaljujući Jeleni Prvulović, koja je za četiri minuta pogodila dve “trojke“. Usledio je pad u igri popularnih „Šumadinki“, što Novosađanke koriste i serijom 9:0 preokreću rezultat u svoju korist (10:15).

Početkom druge deonice Šumadija prilazi na poen zaostatka (22:23), ali Vojvodina  se serijom 7:0 ponovo rezultatski odlepljuje i već na polovini ovog perioda stiče i dvocifrenu prednost (25:36). Na poluvreme domaći tim odlazi sa 12 poena “viška“ – 32:44.

U finišu treće deonice “Šumadinke“ su uspele da smanje zaostatak na “minus sedam“ (54:61), ali su u poslednjih 10 minuta morale da jure zaostatak od 10 poena (56:66).

Novosađanke su uspešno održavale dvocifrenu razliku, da bi Prvulovićeva dva minuta pre kraja pogodila još jednu “trojku“, smanjila na 72:77 i svojoj ekipi ulila nadu u preokret. Slede promašaji na obe strane, a potom i novi poeni Prvulovićeve, najpre sa slobodnih bacanja, pa iz igre za 75:77. Kristina Milošević je bila u prilici da donese izjednačenje svom timu, ali je promašila u odlučujućem trenuku, pa je Čorto sa linije slobodnih bacanja potvrdila trijumf svog tima.

MVP utakmice bila je Aleksandra Račić, koja je svom bivšem klubu ubacila 26 poena (10/10 sa slobodnih bacanja, 8/15 za dva), uz indeks korisnosti 40. Olga Stepanović ju je odlično pratila sa 22. Kod Šumadije Jelena Prvulović upisala je 20, Jelena Ćulafić 14, dok je Milena Laković upisala 11 poena.

Šumadija sada ima skor od jedne pobede i jednog poraza, a u narednom kolu dočekaće niški Student.