Novosađanke ponovo bolje od „Crvenih“

kosarkaKošarkašice Radničkog poražene su na gostovanju ekipi Vojvodine u Novom Sadu sa 85:119 (18:27, 18:33, 18:38, 31:21), u utakmici 12. kola Prve lige Srbije.

Novosađanke su po drugi put ove sezone savladale Kragujevčanke, koje su vezale i četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.

Do 6. minuta gošće iz Kragujevca su održavale rezultatski egal, ali su se onda domaće košarkašice raspucale i uvodnu deonicu završile sa osetnih devet poena prednosti – 27:18.

Već polovinom druge četvrtine Novosađanke su stigle do dvocifrene prednosti, a do kraja poluvremena razlika se popela na +24 – 60:36.

Tu košarkašice Vojvodine nisu stale, već su nastavile da zatrpavaju koš Radničkog i u trećoj četvrtini, a prednost se pela i do neverovatnih 46 poena razlike.

U poslednjoj deonici Kragujevčanke su uspele da makar malo ublaže rezultatsku katastrofu.

Sjajna Jovana Pašić utakmicu je završila sa tripl-dabl učinkom – 40 poena, 11 osvojenih lopti i 10 asistencija. Odlična je bila i Aleksandra Račić sa 31 postignutim poenom, Marijana Čorto ubacila je 19, a Marija Ilić 10 poena, uz 12 skokova.

U redovima ekipe iz Kragujevca Milica Cvetanović je ostvarila dabl-dabl sa 25 poena i 11 skokova, Bojana Stevanović je ubacila 21 poen (7 asistencija), a Jelena Trifunović 16.

Košarkašice Radničkog u narednom kolu očekuje još jedno teško gostovanje, ovaj put ekipi Kraljeva.