Novi trijumf kragujevačkih rukometašica

U okviru 4. kola Super B lige za žene, rukometašice Radničkog slavile su u „SBB hali Jezero“ protiv Mladog radnika iz Radinca sa 27:19 (13:12). Kragujevčanke su ovim trijumfom ostale na liderskoj poziciji superligaške tabele sa maksimalnim učinkom.

Nije sve krenulo kao po loju za učenice Rodoljuba Kurandića. Naime, u četvrtom minutu utakmice Radnički je ostao bez Jelene Pojužine, koja je posle sudara sa protivničkom igračicom zaradila crveni karton, tako da je na gol morala da stane Amina Hasanović. Iako još uvek povređena, kadetska reprezentativka Srbije stegla je zube i sa dva odbranjena sedmerca unela novu energiju u redove svog tima, koji je uspeo da dođe do prednosti od tri gola (12:9).

Na veliki odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg tima (13:12), koja je dodatno uvećana na startu drugog dela susreta (16:12). Uzalud su rukometašice Mladog radnika pokušale da se rezultatski vrate u igru. Agresivnom i čvrstom odbranom, uz lake golove iz kontranapada, Kragujevčanke su znalački održavale stečenu prednost do isteka svih 60 minuta.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Teodora Veličković sa sedam pogodaka, a u stopu ju je pratila Mileva Knežević sa šest golova.

Na drugoj strani, po tri gola postigle su Ristić, Obrenović i sestre Ninić.

Radnički  – Mladi radnik 27:19 (13:12)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 100
Sudije: Marko Jovanović, Dušan Petrović
Sedmerci: Radnički 2 (1), Mladi Radnik 6 (4)
Isključenja: Radnički 12 min, Mladi Radnik 10 min

Radnički: J. Pojužina (1 odbrana), Veličković 7, Srećković 1, Bjelak 1, Nedeljković, Vasić , Knežević 6, Blagojević, Hasanović (10 odbrana), Vlašković, Filipović , Todorović , T. Petrović 1, K. Petrović 5, Stoiljković 5, Ž. Pojužina 1

Mladi radnik: Mitrović (9 odbrana) 1, Ristić 3, Obrenović 3, Paločević 2, Đorđević 2, M. Ninić 3, N. Ninić 3, Miloradović, Filipović, Torbica, Stojanović, Anđelović, Kojić 1, Tešić 1, Virijević.

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)

Narednog vikenda, u okviru petog kola Super B lige za rukometašice, Radnički očekuje derbi meč u Petrovcu protiv domaće Sloge.