Novi ruski prvoligaš prejak za „Đavole“

fkradnicki

Fudbaleri Radničkog poraženi su juče u Staroj Pazovi od novog ruskog prvoligaša UFO-a sa 0:2 (0:1) u četvrtoj kontrolnoj utakmici pred start nove sezone. Ruska ekipa slavila je golovima Dijega u 14. i Akohošija u 53. minutu igre.

Bila je ovo lepa prilika za trenera Bekvalca da proveri svoje pulene protiv jednog jakog, borbenog i disciplinovanog tima. Takođe, Bekvalac je na ovom meču isprobao još neke igrače, koji pokušavaju da izbore angažman u timu sa „Čika Dače“, kao što su Borislav Terzić, dojučerašnji defanzivac Slobode Point, zatim iskusni vezista Predrag Govedarica, koji je promenio dosta naših klubova, da bi se skrasio u Azerbejdžanu, kao i Branislav Čonka, još jedan vezni fudbaler, izdanak Partizanove škole, koji je nastupao za Javor, slovenački Rudar iz Velenja, a zadnji klub u kojem je igrao bila je Inđija. Na jučerašnjem meču zbog povreda nisu nastupili Savo Kovačević i Jašić, pa se može reći da su Kragujevčani u okrnjenom sastavu izašli na megdan ruskom timu.

Ekipa UFO-a je bila bolja u prvih 45 minuta, a kruna svega bilo je vođstvo u 14. minutu, kada je Dijego savladao Vesića. Na početku drugog poluvremena, u 53. minutu, ruska ekipa je udvostručila prednost, a gol je postigao rezervista Akohoši. Radnički je bolje delovao u drugom delu igre, propustio je i par prilika preko mladog Stevića i Lazara Popovića, da bi se u finišu istakao i golman Žarko Trifunović, koji je i protiv Javora imao zapaženu ulogu.

Narednih dana očekuje se da Bekvalac „preseče“ na koje igrače će računati za narednu sezonu. Start šampionata i utakmica sa Spartakom u Subotici je veoma blizu, a do tog 9. avgusta Kragujevčani će imati generalnu probu protiv Jagodine 2. avgusta.

RADNIČKI 1923 – UFA (RUSIJA) 0:2 (0:1)