Novi poraz odbojkaša Radničkog

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog pretrpeli su i treći uzastopni poraz u BPŠ Super ligi Srbije. Ovoga puta Kragujevčani su ispustili bodove na gostovanju beogradskom Partizanu, u utakmici 11. kola – 0:3 (16:25, 21:25, 29:31).

Crno-beli su prilično lagano rešili prvi set u svoju korist sa 25:16, a ovakvom raspletu u značajnoj meri kumovao je veliki broj grešaka Kragujevčana, naročito sa servis linije.

U narednom periodu igre izabranici Ivana Blagojevića pružili su znatno jači otpor, ali su Beograđani pokazali više strpljenja i mirnoće u samoj završnici seta, pa su duplirali početnu prednost.

U trećem setu odbojkaši Radničkog krenuli su na sve ili ništa, što je bilo i sasvim razumljivo, s obzirom na dva seta zaostatka. Maltene tokom čitavog seta Kragujevčani su bili vođstvu, koje se kretalo u opsegu od 2 do 3 poena prednosti, ali u ključnim trenucima nisu uspeli da dotuku svog protivnika. Prokockali su učenici Ivana Blagojevića čak četiri set lopte, što je jedna iskusna ekipa kao što je Partizan znala da kazni, tako da je na kraju dobila ovaj maratonski set na razliku (31:29), a samim tim i meč.

Crno-bele je do pobede predvodio korektor Marko Nikolić sa 16 osvojenih poena, 12 poena dodao je nekadašnji srednji bloker Kragujevčana Nemanja Radović, a 10 Lazar Koprivica.

U redovima Radničkog samo je Vladimir Jekić osvojio dvocifren broj poena – 10, dok je ostatak ekipe ostao na jednocifrenom učinku.

Nakon ovog poraza, Kragujevčani zauzimaju četvrto mesto na tabeli BPŠ Super lige Srbije sa 20 bodova, koliko je sakupio i trećeplasirani Spartak iz Subotice. U vođstvu je i dalje Vojvodina NS Seme sa 25 bodova, dok drugoplasirani Niš zaostaje dva boda za Novosađanima.

Priliku da poprave utisak i ponovo se vrate na pobednički put odbojkaši Radničkog imaće narednog vikenda, kada će na svom parketu ugostiti kraljevačku Ribnicu.

PARTIZAN – RADNIČKI  3:0 (25:16, 25:21, 31:29)