Novi poraz Kragujevčanki

Fudbalerke Radničkog 1923 nisu imale dovoljno snage da se suprotstave drugoplasiranoj ekipi Super lige Srbije za žene, beogradskoj Crvenoj zvezdi, koja je odnela sva tri boda sa „Čika Dače“ – 0:4 (0:2).

Beograđanke su do početne prednosti došle u 13. minutu pogotkom Margite Vasović, da bi potom na scenu stupila Mirela Tenkov, koja je sa dva gola, u 42. i 73. minutu utakmice, Beograđankama trasirala put do novog trijumfa.

Pobedu „crveno-belih“ fudbalerki „potpisala“ je Ana Šćepanović u 86. minutu za konačnih 4:0.

Uprkos ovom porazu, fudbalerke Radničkog 1923 su u dalje u igri za spasonosno osmo mesto koje vodi u plej-aut.

Do kraja prvenstva ostalo je da se odigraju još dva kola, a činjenica da ne zavise isključivo od svojih rezultata ostavlja prilično skromne izglede Kragujevčankama u pogledu očuvanja superligaškog statusa.

Ipak, dokle god da postoji nada, „crvene“ moraju da veruju da je opstanak moguća misija, pa se u tom pogledu pobeda na gostovanju ekipi TSC-a u Kanjiži narednog vikenda nameće kao apsolutni imperativ.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:2)

Stadion
: „Čika Dača“
Igrano bez prisustva publike.
Sudija:
Jelena Cvetković (Leskovac)
Strelci: Vasović u 7, Tenkov u 42. i 73. i Šćepanović u 86. minutu za ŽFK Crvena zvezda.
Žuti karton: Milosavljević (ŽFK Radnički 1923)

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Galjak (od 83. Vasiljević), Gogić, Racić, Milenković (od 81. Tomanović), Živković, Jurišević, Miloradović (od 81. Samčović), Lazić, Milosavljević, Vasić.

ŽFK CRVENA ZVEZDA: Petrović (od 81. Eremić), Stojaković, Šćepanović, Đorđević, Miladinović, Milović, Tenkov (od 81. Pavlović), Savanović (od 76. Milošević), Nikolić, Popović (od 69. Mančić), Vasović.