Novi poraz „crvenih dama“

Nisu košarkašice Radničkog uspele da izbegnu poraz na gostovanju šabačkoj Dugi u zaostaloj utakmici 15. kola Prve ženske lige Srbije. Kragujevčanke su više od dvadeset minuta igre bile ravnopravan rival motivisanom domaćinu, a onda su odjednom kola krenula nizbrdo, tako da su na kraju doživele prilično ubedljiv poraz, rezultatom 59:76 (16:20, 18:18, 9:19, 16:19).

Iako u oslabljenom sastavu, Radnički je uspešno parirao Šapčankama tokom prve dve četvrtine. Čak i u trenucima kada bi domaće stekle nešto osetniju prednost, kao što je to bio slučaj početkom drugog perioda igre kada su izbile na maksimalnih „plus osam“ (26:18), izabranice trenera Nenada Milovanovića pronalazile su način da se rezultatski vrate u igru, tako da su na petnaestominutnu pauzu otišle sa svega četiri poena zaostatka (38:34).

Držale su se „crvene dame“ dosta dobro i na početku treće četvrtine, ali su onda u finišu ove deonice počele da posustaju, što su popularne „dugice“ iskoristile da se odlepe na ogromnih osamnaest poena razlike (57:39). Kragujevčanke su serijom 11:2 uspele da prepolove zaostatak (59:50), ali su Šapčanke zahvaljujući raspoloženoj Aleksandri Punoševac vrlo brzo vratile dvocifreno vođstvo, koje ovoga puta nisu ispuštale do kraja utakmice.

Upravo je novopečena reprezentativka Srbije iz redova Duge predvodila listu strelaca u domaćem timu sa 22 postignuta poena. Njena klupska i reprezentativna koleginica Olga Stepanović ubacila je 16 poena, uz 10 skokova, Anđela Matić dodala je 14, a Isidora Tripković 12 poena.

Najistaknutija figura u redovima kragujevačkog tima bila je kapiten Milica Inđić, koja je brojci od 18 postignutih poena pridodala 11 skokova i 6 asistencija. Solidnu rolu zabeležila je i Minela Mehović sa 14 poena i 7 skokova.

Sa skorom od 5 pobeda i 10 poraza, košarkašice Radničkog zauzimaju deveto mesto na tabeli Prve ženske lige Srbije.

Novi takmičarski izazov „crvene dame“ očekuje već u sredu na gostovanju novosadskoj Vojvodini.