Novi „maksimalac“ odbojkaša Radničkog

Još jedna rutinska pobeda odbojkaša Radničkog, koji su večeras u svom SBB Jezeru savladali ekipu Jedinstva iz Stare Pazove u premijernoj utakmici 19. kola BPŠ Superlige Srbije sa maksimalnih 3:0 u setovima – 25:17, 25:16 i 25:22.

I bez pomoći Davida Kovača, koji ima problema sa povredom trbušnog mišića, četa trenera Alekse Brđovića lako je izašla na kraj sa iskusnom ekipom iz Stare Pazove, koja jednostavno nije bila kadra da se ozbiljnije suprotstavi objektivno kvalitetnijim Šumadincima.

Nakon rezultatskog egala na samom startu uvodnog seta, Radnički na servis Nikole Petrovića vezuje pet poena i dolazi do prvog ozbiljnijeg vođstva na utakmici (11:6). Sigurnom igrom u nastavku seta Kragujevčani su održavali i postepeno uvećavali stečenu prednost sve do konačnih 25:17.

Naredna deonica donosi gotovo preslikan scenario iz prvog seta. I ovoga puta je sam početak seta protekao u ujednačenoj igri. Gosti su u par navrata uspevali da povedu sa dva poena razlike, ali je Radnički sredinom seta na servis iskusnog Vuka Milutinovića napravio seriju od čak sedam vezanih poena za više nego solidnih „plus šest“ (18:12). Nakon toga više ništa nije moglo da zaustavi šumadijsku armadu ka osvajanju ovog seta, koji je okončan rezultatom 25:16 u korist domaće ekipe.

Nastavio je Radnički da „melje“ svog rivala i na početku narednog seta. Već na polovini ovog perioda igre Kragujevčani su imali šest poena „viška“ (13:7) i kada se činilo da će bez većih problema rešiti i ovu deonicu u svoju korist, gosti iz Stare Pazove su živnuli i prišli na samo dva poena zaostatka (19:17), pa je trener domaće ekipe Aleksa Brđović morao da reaguje tajm-autom. Mic po mic, odbojkaši Radničkog su polako sebi krčili put ka osvajanju ovog seta, koji su na kraju dobili rezultatom 25:22 za drugi uzastopni „maksimalac“ – 3:0.

Kapiten Aleksandar Blagojević i Vuk Ivanković bili su najistaknutiji pojedinci u redovima domaće ekipe sa po 13 osvojenih poena, uz Nikolu Goića, koji je nanizao 11 poena, od toga 4 blokom, i Andreja Ristića sa 10 poena.

Na drugoj strani, nijedan od igrača Jedinstva nije uspeo da prebaci jednocifren učinak. Najbliži tome bio je Tomo Micić sa 7 osvojenih poena.

Bio je ovo treći uzastopni trijumf Kragujevčana, koji su se učvrstili na četvrtoj poziciji superligaške tabele sa skorom od 12 pobeda i 6 poraza.

Priliku da produže ovaj niz dobrih rezultata i naprave dodatni iskorak ka vrhu tabele izabranici trenera Alekse Brđovića imaće u utorak, 7. marta, kada će takođe u svom SBB Jezeru, sa početkom u 18 časova, ugostiti velikog rivala i dužnika iz prvog dela sezone, ekipu Crvene zvezde, u zaostaloj utakmici 14. kola BPŠ Superlige Srbije.

RADNIČKI – JEDINSTVO 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)

Dvorana: SBB hala Jezero
Sudije: M. Bićanin, V. Jović.
Trajanje meča: 63 minuta.

RADNIČKI: Ivanković 13 (2 asa), Goić 11 (4 blk), Medan, Vukmirović, Petrović 4 (4 asa), Milutinović 2, Ristić 10 (2 blk), Stašević (libero 2), Blagojević 13, Matić 2. Nisu igrali: Pantović (libero 1), Radević, Boharev i Stanojević. Trener: Aleksa Brđović.

JEDINSTVO: Mladenović 2 (1 blk), Kaurin (libero 2), Ćuk 5 (1 as, 1 blk), Ilinčnić (libero 1), Pešut 3 (1 blk), Radišić 2, Ristić 2 (1 blk), Topalović 1, Škrbić 3 (1 as), Micić 7 (1 blk), Lukić, Roljić 4 (1 blk). Trener: Željko Vukelić.

Izvor: SPD Radnički