Nova Pazova bolja od Ekonomca u derbiju začelja

Kragujevački Ekonomac pretrpeo je i sedmi poraz u Prvoj futsal ligi Srbije, nakon što je izgubio bodove na gostovanju poslednjeplasiranoj Novoj Pazovi – 2:3 (0:0).

U utakmici na kojoj je četiri od ukupno pet pogodaka postignuto iz penala, slavio je domaćin, koji je tako došao do vrednih bodova u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Mlada ekipa Ekonomca bila je blizu osvajanja boda na ovom gostovanju, ali je domaćin pogotkom iz kaznenog udarca sa deset metara u poslednjim sekundama utakmice obezbedio sebi trijumf.

Na prvi gol čekalo se do 28. minuta, kada je iskusni Živić realizovao kazneni udarac sa šest metara. Pet minuta kasnije, novi kazneni udarac za Novu Pazovu, ovoga puta sa deset metara. Precizan je bio Kukolj, koji je tako povisio prednost domaćina na 2:0.

Radost igrača Nove Pazove nije dugo trajala. Tek što su krenuli sa centra, Kragujevčani su preko Digića smanjili na 2:1.

Uzbudljiv finiš najavio je gol Jovanovića iz kaznenog udarca sa deset metara za rezultatsko poravananje (2:2), ali je nepun minut kasnije stigao odgovor od strane Živića, koji je takođe udarcem sa deset metara doneo svom timu sva tri boda.

Ekonomac je tako ostao na osmoj poziciji prvenstvene tabele sa osam osvojenih bodova, dok je Nova Pazova ovom pobedom „fenjer“ prepustila Jastrepcu iz Blaca, koji će biti naredni rival Kragujevčanima na parketu „SBB Jezera“.

Nova Pazova – Ekonomac  3:2 (0:0)

Nova Pazova
OŠ „Sveti Sava”.
Sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Nikola Aleksić (svi iz Beograda). Strelci: 1:0 Živić (6m) u 28, 2:0 Kukolj (10m) u 33, 2:1 Digić u 33, 2:2 Jovanović (10m) u 38, 3:2 Živić (10m) u 39. minutu.
Žuti kartoni: Brkić, Denić (Nova Pazova), Brdar, Digić, Jovanović (Ekonomac).
Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 11 (5-6), Ekonomac 13 (5-8).

NOVA PAZOVA: STOJNIĆ, ŠOŠO, ŽIVIĆ, DENIĆ, KUKOLJ, Tepavčević, Brkić, Pavlović, Petrović, Krkobabić

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, ROSIĆ, RADOJIČIĆ, Radenković, Milivojević, Jovanović, Brdar, Tadić, Milovanović, Dugalić, Dimitrijević, Milenković.