Nišlijke slavile u srcu Šumadije

Košarkašice Radničkog produžile su niz poraza u Prvoj ženskoj ligi Srbije ove sezone. Bolji od kragujevačkog sastava ovoga puta bio je niški Student, koji je u hali „Gordana Goca Bogojević“ slavio rezultatom 61:51 (17:19, 8:16, 18:8, 18:8).

Ekipa trenera Nenada Milovanovića prikazala je dva različita lica na ovoj utakmici. Posle solidnog izdanja u prvih dvadeset minuta i dvocifrene prednosti na poluvremenu, Kragujevčanke su u nastavku u potpunosti stale i dopustile Nišlijkama da preokrenu tok utakmice u svoju korist.

Tokom većeg dela prvog poluvremena ekipe su bile u rezultatskom egalu i tako sve do samog finiša drugog kvartala, kada su učenice Nenada Milovanovića kreirale seriju 11:0 i na poluvreme otišle sa dvocifrenom prednošću – 35:25.

Bilo je potrebno skoro punih pet minuta da vidimo prve poene u trećoj četvrtini. Kragujevčanke su bezuspešno tražile napadački ritam sa kraja prethodne deonice, što su Nišlijke iskoristile da dođu do rezultatskog poravnanja (43:43).

Ništa novo nije donela ni poslednja deonica. „Crvene“ su nastavile da igraju u kontraritmu, tako da je rezultatska prednost ubrzo prešla na stranu gostujućeg tima i tu ostala sve do isteka svih četrdeset minuta.

Kvartet dvocifrenih u pobedničkoj ekipi predvodila je Vladana Vujisić sa 16 poena. Sledile su je bugarska internacionalka Ana Marija Koliandrova sa 14, Jovana Jeremić sa 12 i Tamara Jovančević, koja je cifri od 10 postignutih poena pridodala i 11 uhvaćenih lopti.

U ekipi trenera Milovanovića najraspoloženija za igru bila je Nina Tešić, koja je utakmicu završila sa 16 poena. Kapiten Jelena Prvulović bila je na korak do dabl-dabl učinka, s obzirom da je upisala 12 poena i podelila 9 asistencija.

Teška utakmica za nas. Znali smo da nas očekuje dobar protivnik, bez obzira što to dosadašnji rezultati ne pokazuju. Posle loše odigranog prvog poluvremena, u nastavku utakmice smo podigli intenzitet igre u odbrani, preokrenuli rezultat u svoju korist i pobedili – izneo je svoje viđenje ove utakmice trener Studenta Ivan Simić.

Njegov kolega na klupi Radničkog Nenad Milovanović nije mogao biti zadovoljan izdanjem svoje ekipe, koja je odigrala daleko ispod prvoligaškog standarda.

Zaslužena pobeda ekipe Studenta. Mnogo su bolje odigrali drugo poluvreme, sa mnogo više želje i borbe u odnosu na moj tim. Mi smo bili solidni u prve dve četvrtine, imali smo deset poena prednosti na poluvremenu, ali su nas veliki broj izgubljenih lopti i loše građenje koša koštali poraza. Jednostavno, nedopustivo je za jednu prvoligašku ekipu da izgubi 30 lopti na jednoj utakmici i protivniku dozvoli 15 ofanzivnih skokova. Očigledno je da kod nas nešto ne štima i da su potrebne određene promene kako bismo bili bolji u nastavku sezone i osigurali opstanak u ligi – zaključio je trener kragujevačkog tima.

Radnički je, zajedno sa subotičkim Spartakom, Novosadskom ŽKA i Vrbasom, u grupi timova koji još uvek čekaju na „prvenac“ u novoj prvoligaškoj sezoni.

U petom kolu, koje je na programu idućeg vikenda, Kragujevčanke očekuje gostovanje bivšem prvaku države Radivoju Koraću.

Izvor i foto: SPD Radnički