Nišlijke ponovo bolje od Kragujevčanki

I treći međusobni duel rukometašica kragujevačkog Radničkog i niške Naise u ovoj sezni okončan je u korist Nišlijki. Izabranice trenera Ljubomira Obradovića ovoga puta su slavile u svojoj dvorani, u utakmici 12. kola Super lige Srbije za žene, rezultatom 30:27 (14:14).

Dobro su Kragujevčanke parirale domaćim rukometašicama tokom prvih pola sata igre. Trener Radničkog Rodoljub Kurandić iznenadio je svog iskusnijeg kolegu Obradovića sa par taktičkih inovacija, što je očigledno dalo željeni efekat. Ekipe su se neprekidno smenjivale u vođstvu, a na pauzu između dva poluvremena otišlo se sa rezultatskim egalom (14:14).

Početak drugog poluvremena donosi veliki nalet niškog tima, koji u 40. minutu izbija na maksimalnih „plus pet“ (22:17). Uzalud je klupa Radničkog tražila čak dva tajm-auta, ništa nije moglo da poremeti odlučne Nišlijke, koje su u 52. minutu stigle do novog maksimuma od šest golova prednosti (27:21).

Tek tada su se Kragujevčanke probudile i predvođene raspoloženom Marijanom Ilić na golu prišle na samo gol zaostatka (27:26). I kada se očekivao dramatičan finiš, domaće postižu dva laka pogotka i odlaze na „plus tri“ (29:26), što je bila razlika koju rukometašice Radničkog nisu uspele da nadomeste do kraja susreta. Naisa je na kraju slavila sa 30:27 i tako nanela Kragujevčankama četvrti poraz u sezoni.

U redovima Nišlijki najefikasnije su bile Marija Filipović sa 8 i Srna Sukur sa 6 pogodaka, dok su u ekipi iz srca Šumadije prednjačile Katarina Stepanović sa 7 i Ksenija Petrović sa 6 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog su nakon ovog poraza ostale na petom mestu superligaške tabele sa 12 osvojenih bodova, a priliku da prekinu niz od dva uzastopna prvenstvena neuspeha imaće već u subotu na gostovanju ekipi Mladosti iz Nove Pazove.

NAISA – RADNIČKI 30:27 (14:14)

NIŠ
Dvorana: “Čair”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Boriša Milosavljević, Danijel Trivković.
Sedmerci: Naisa 7 (5), Radnički 5 (4).
Isključenja: Naisa 10 min, Radnički 12 min.

NAISA: Čogurić, T. Petković, Đurović, Radović 3, Stojanovska 2, M. Petković (11 odbrana), Mag. Petković, Ivanović, Stankovski 2, Nikolić, Filipović 8, Rajković, Simatović 1, Sukur 6, Tasić 4, Gakidova 4.

RADNIČKI: Veličković 5, Stojanac, Bjelak 1, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić 2, Hasanović (3 odbrane i 2 sedmerca), Vlašković , Stoiljković, Ilić (9 odbrana), Petrović 6, Agatunović 2, Kolak 4.

Igračica utakmice: Marija Filipović (Naisa).