Nišlije posle drame do trijumfa u „Jezeru“

Fantastičnu utakmicu odigrali su odbojkaši Radničkog i Niša u okviru 2. kola BPŠ Super lige Srbije. Na kraju maratonske bitke na parketu „SBB hale Jezero“, koja je potrajala skoro dva i po sata, pobedi su se radovali su izabranici Dragana Svetozarevića, koji su slavili rezultatom 3:2 (21:25, 25:16, 16:25, 25:21, 19:17).

Kragujevčani su u ovaj meč ušli na krilima velikog trijumfa u Subotici, uz neskrivenu želju da u duelu sa aktuelnim vicešampionom Srbije ubeleže prvu pobedu na svom parketu u novoj takmičarskoj sezoni. Nažalost, ponovio se scenario iz prethodne sezone, kada su Nišlije takođe slavile u „Jezeru“, mada je malo falilo pa da epilog sinoćnjeg susreta bude potpuno drugačiji.

Sjajno su odbojkaši Radničkog otvorili meč i već u ranoj fazi uvodnog seta obezbedili zalihu od pet poena, koju su postepeno uvećavali. Sve je u ekipi Dragana Kobiljskog funkcionisalo „kao švajcarski sat“, dok je na drugoj strani niški tim imao problema da pronađe odgovarajući ritam igre u napadu, a naročito mladi korektor iz Irana Bakari Sadat, koji je nizao grešku za greškom.

Ulaskom u igru drugog stranca u ekipi Niša ove sezone, Malijca Muse Konea, igra gostiju se polako stabilizovala, pa je prednost Kragujevčana postepeno počela da se topi, sve dok Nišlije nisu prišle na „minus dva“ (18:16). Zatražio je tada Kobiljski tajm-aut kako bi prekinuo nalet protivnika i dao jasne instrukcije svojim igračima, što je dalo željeni rezultat. Niški tim se držao još neko vreme, ali je u samoj završnici seta do izražaja došlo iskustvo Kragujevčana, pre svega kapitena Dukića, koji je sa dva vezana poena rešio ovu deonicu u korist svoje ekipe – 25:21.

Za razliku od prvog, učenici Dragana Kobiljskog loše su započeli drugi set i već na samom startu su bili u minusu od četiri poena (0:4). Da stvar bode gora po domaće, razigrao se i korektor Niša Bakari Sadat, koji je pokazao zbog čega slovi za najperspektivnijeg iranskog odbojkaša. Pokušavao je Kobiljski izmenama da skrene svoju ekipu sa stranputice, ali ništa nije pomagalo. Gosti su sigurnom igrom priveli ovu deonicu željenom kraju (25:16) i izjednačili rezultat u setovima.

Prenuli su se domaći na početku trećeg perioda i stekli solidnu prednost od pet poena (7:2). Kako se set bližio kraju, tako su Kragujevčani igrali sve sigurnije, dok se u redove Nišlija uvukla nervoza, pa i ne čudi što je na kraju ovog seta bilo ubedljivih 25:16 u korist domaćina.

Četvrti set obeležile su česte rezultatske amplitude. Igralo se u serijama, ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu, da bi u samom finišu seta ekipa trenera Dragana Svetozarevića pokazala više strpljenja i dobila ovu deonicu sa 25:21.

Pobednika je, dakle, trebao da odluči taj-brejk. Osokoljeni osvajanjem prethodnog seta, gosti iz Niša su bolje otvorili odlučujuću deonicu i poveli sa 5:2. Usledio je odgovor ekipe Radničkog za izjednačenje (11:11) i početak prave rezultatske drame. Nedugo zatim, Kragujevčani stižu i do meč lopte (14:13), koju ne uspevaju da realizuju.

Usledile su potom četiri uzastopne meč lopte za niški tim. Tri su domaći uspeli da spasu, ali ne i četvrtu, kada je izuzetno raspoloženi Marko Nikolić as poenom doneo Nišlijama veliki trijumf.

Upravo je pomenuti igrač bio najefikasniji akter utakmice sa 28 poena. Pored Marka Nikolića, zapažen učinak u pobedničkoj ekipi ostvarili su i Bakari Sadat sa 16, Uroš Nikolić sa 14 i Davide Kovač sa 11 osvojenih poena.

U redovima Kragujevčana najraspoloženiji za igru bio je korektor Irfan Hamzagić sa 20 poena, Nikola Goić je osvojio 14, a Milutin Nejić 11 poena.

Posle prva dva odigrana kola, Radnički se sa tri osvojena boda nalazi na sedmoj poziciji superligaške tabele.

Narednog vikenda ekipu trenera Dragana Kobiljskog očekuje gostovanje beogradskoj Crvenoj zvezdi.

RADNIČKI – NIŠ  2:3 (25:21, 16:25, 25:16, 21:25, 17:19)