Nikolić srušio Pazarce u nadoknadi vremena

Omladinci Radničkog pobedili su danas u 10. kolu Omladinske lige Srbije Novi Pazar sa 3:2 i pretekli ih na tabeli.

Nadoknada vremena bila je presudna u utakmici dva izjednačena rivala koju su obeležili prelepi golovi.

Pazarci su prvi zapretili preko Ruševića u 5.minutu, ali je njegov udarac završio na prečki gola Kostića. Ipak, isti igrač u 28. minutu uspeo je da dovede svoj tim u vođstvo. Vrlo brzo Strahinja Urošević je poravnao rezultat. U 35.minutu Nikola Nedeljković pogađa prečku, ali na drugoj strani šesnaesterca, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Već na početku drugog dela Kole Andrić dovodi “đavole“ do prednosti, ali su gosti u 59.minutu uspeli da izjednače golom Smajovića.

I kada su svi na pomoćnom terenu “Čika Dače“ očekivali kraj, u drugom minutu nadoknade vremena Urošević je odlično uposlio rezervistu Stefana Nikolića, koji je prošao desnom stranom, šutirao i pogodio bliži ugao gola gostiju za slavlje Kragujevčana, koji su ovom pobedom upisali 12. bod i lagano idu ka gornjem delu tabele, dok su Pazarci ostali sa osam bodova.

U narednom kolu puleni trenera Milana Živkovića gostuju Jagodini.

Radnički 1923 – Novi Pazar 3:2 (1:1)

Prvi pomoćni teren “Čika Dače“
Gledalaca: 50
Sudija: Aleksandar Spasić (Topola)
Strelci: 0:1 Rušević 28, 1:1 Urošević 30, 2:1 Andrić 50, 2:2 Smajović 59, 3:2 S. Nikolić u 90+2

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, D.Nikolić, Aleksić (D.Nedeljković), Živanović,Vasojević, Stević (Simić), N.Nedeljković (S.Nikolić), Andrić, Vraštanović (Spasojević), Urošević.

NOVI PAZAR: Kahrović, Biševac, Šarac, Gegić, Osmanović, Međedović (Miraljemović), Ljajić (Smajović), Bihorac, Kapidžija (Lakota), Alijagić (Izberović), Rušević (Idrizović).

Igrač utakmice: Strahinja Urošević (Radnički 1923)

Izvor: Željko Marinković