Nikodijević stavio tačku

Na oproštaju od još jedne prvoligaške sezone, fudbaleri Radničkog 1923 su u sjajnoj atmosferi, pred više od hiljadu gledalaca na stadionu “Čika Dača”, savladali ekipu Zemuna pogotkom Slađana Nikodijevića – 1:0 (0:0).

Mada sama utakmica nije imala veći rezultatski značaj za obe ekipe, akteri današnjeg susreta potrudili su se da opravdaju poverenje prisutne publike. Poseban ton utakmici davali su najverniji simpatizeri oba kluba, koji su zajedničkim navijanjem na južnoj tribini stadiona “Čika Dača” poslali jedinstvenu sliku u etar.

Zemunci su na megdan Kragujevčanima izašli sa čak osam omladinaca u startnoj postavi, očigledno željnih dokazivanja na velikoj fudbalskoj sceni.

I zaista, mladići u zeleno-plavim dresovima su se od prvog minuta bukvalno razleteli po terenu, iznenadivši pomalo fudbalere domaćeg tima, koji nisu očekivali ovakav pristup gostujuće ekipe.

Tako se već u 3. minutu iznenada u šansi našao mladi Pantić, ali je Vladimir Savić na vreme predosetio opasnost i odneo loptu ispred napadača Zemuna.

Samo minut kasnije Kragujevčani su uzvratili iz prekida preko Kovačevića, ali je gostujući čuvar mreže Miloš Krunić uspešno intervenisao.

U 18. minutu još jedan nesporazum fudbalera u crvenim dresovima mogao je da kazni Kuzmanović, ali je odlični Savić ponovo bio dovoljno priseban.

Pokušali su potom domaći opet iz prekida da ugroze gol Zemunaca, ali je Varjačićev udarac ukrotio Miloš Krunić.

Kako je utakmica odmicala, tako su domaći sve više preuzimali inicijativu i sve češće pretili protivniku. Beležimo najpre slab udarac Maksimovića glavom, zatim pokušaj Kovačevića sa distance, da bi najzreliju priliku za Kragujevčane propustio Varjačić u 32. minutu, kada je u padu zahvatio loptu na drugoj stativi, ali nije bio dovoljno precizan.

VIHOR PO DESNOM BOKU: Aleksandar Varjačić

Uzvratili su Zemunci istom merom u 36. minutu. Njamculović je idealno proigrao Lazarevića, koji se našao “oči u oči” sa Savićem, ali je čuvar mreže Radničkog 1923 “skratio ugao” i iz ovog duela izašao kao krajnji pobednik.

U finišu prvog dela susreta videli smo još jednu dobru akciju domaćih. Varjačić je centrirao sa desne strane, Maksimović odložio loptu do Ilića, koji je sa ruba kaznenog prostora šutirao pored stative.

U drugom poluvremenu totalna dominacija “crvenih”. Fudbaleri Zemuna jedva da su prelazili centar, ali su se zato znalački branili i gledali da razviju neku od svojih karakterističnih brzih kontri iz kojih bi ozbiljnije ugrozili gol domaćina.

POKAZALI POTENCIJAL: Fudbaleri Zemuna bili su dostojan protivnik Kragujevčanima u prvih 45 minuta susreta

Na drugoj strani, fudbaleri kragujevačkog prvoligaša su uglavnom napadali po desnoj strani, gde je dejstvovao danas izvanredni Varjačić. Upravo je hitronogi igrač Radničkog izveo korner u 53. minutu iz koga se izrodila stopostotna prilika za Nikodijevića, koji je sa bliske udaljenosti traljavo šutirao glavom.

Samo pet minuta kasnije, Varjačić je dobro izveo još jedan prekid, Zdravković je uspeo da stigne do lopte pre golmana Zemuna, ali ju je poslao preko gola. Defanzivac Radničkog 1923 je pri tom izvukao i deblji kraj, zadobivši povredu zbog koje je nešto kasnije bio primoran da napusti igru.

Konačno, Kragujevčani su pravu šifru za dobro osiguranu bravu Zemunaca uspeli da pronađu u 67. minutu. Varjačić je idealno centrirao sa desne strane, pogodivši pravo “u trepavicu” Slađana Nikodijevića, kome nije bilo teško da glavom sprovede loptu u mrežu i upiše svoj jedanaesti pogodak u sezoni.

ODLUČIO POBEDNIKA: Slađan Nikodijević postiže pobedonosni gol za Kragujevčane

Nikodijevićev pogodak doneo je značajno olakšanje “crvenima”, koji su do kraja utakmice nastojali da sačuvaju stečenu prednost. I taman kada se činilo da su učenici Darka Milisavljevića na pragu osvajanja sva tri boda, Zemunci su u dubokoj sudijskoj nadoknadi vremena propustili idealnu priliku da neporaženi napuste “Čika Daču”. Njamculović je izveo prekid sa desne strane, odbrana Radničkog 1923 je za trenutak zaboravila na mladog Cukića, koji se našao usamljen na 3-4 metra ispred Savićevog gola, ali je šutirao direktno u čuvara mreže kragujevačkog prvoligaša.

A SADA – RASPUST: Fudbaleri Radničkog 1923 posle današnje utakmice

Kragujevčani su tako ovu takmičarsku sezonu okončali u sredini tabele, tačnije na osmoj poziciji, sa 42 osvojena boda.

S obzirom na nešto slabiji start sezone, kao i na situaciju sa virusom Kovid-19 koja je u značajnoj meri pokvarila planove mnogim superligaškim i prvoligaškim ekipama, “crveni” nemaju previše razloga za nezadovoljstvo ostvarenim plasmanom.

RADNIČKI 1923 – ZEMUN 1:0 (0:0)

Stadion:
“Čika Dača”
Gledalaca: 1 200
Sudija: Ivan Stamenković (Beograd)
Pomoćnici: Nebojša Savić (Užice), Jasmina Zafirović (Vranje)
Strelac: Nikodijević u 67. minutu za Radnički 1923

RADNIČKI 1923: Savić, Petrović, Zdravković (od 71. Filipović), Rađen, Varjačić, Mijatović, Vidović, Kovačević (od 89. Simović), Ilić (od 85. Milikić), Maksimović (od 46. Grbović), Nikodijević (od 89. Dukić).

ZEMUN: Krunić, Vasiljević, Đalović, Lazarević, Stevanović, Njamculović, Petrović (od 83. Jovančević), Ristović (od 70. Stokić), Crnomut (od 83. Avrić), Kuzmanović (od 54. Turkulj), Pantić (od 83. Cakić).

OVACIJE „ĐAVOLČIĆIMA“

ZASLUŽILI APLAUZE: Omladinci Radničkog 1923

U poluvremenu današnjeg susreta između Radničkog 1923 i Zemuna, publika je imala priliku da pozdravi omladince kragujevačkog kluba, koji su nakon dve godine pauze izborili povratak u Omladinsku ligu Srbije.

Predvođeni svojim trenerom Dejanom Joksimovićem, “đavolčići” su najpre istrčali na centar terena, praćeni ovacijama publike, a zatim su otišli do južne tribine, gde su ih pozdravili najverniji navijači Radničkog 1923, “Crveni đavoli”.