Nikčević „peticom“ nokautirao 21.oktobar

Gavrilo Nikčević (crveni dres) sa pet pogodaka juče na Bubnju obezbedio Zastavi još jednu ubedljivu pobedu

Fudbaleri Zastave ozbiljno konkurišu Korićanima za prvo mesto i plasman u viši rang, Prvu gradsku ligu. Posle ubedljive pobede u Cvetojevcu od 5:1, oni su identičnim rezultatom juče, u 22. kolu, na Bubnju pobedili i ekipu 21. oktobra, a sve golove za domaćina postigao je Gavrilo Nikčević.

U Prvoj gradskoj ligi poznat je prvak i novi član Zone „Morava“. To je ekipa Vodojaže koja četiri kola pre završetka prvenstva ima 16 bodova više od drugoplasirane Srbije iz Ilićeva.

Međutim, u Drugoj gradskoj ligi mrtvu trku za dva prva mesta koja vode u viši rang vode Korićani i Zastava, koji su se posle jučerašnje utakmice na Bubnju izjednačili po broju bodova. Zastava je deklasirala ekipu 21. oktobra sa 5:1, a Korićani će odloženi susret odigrati u sredu u Maršiću, ali su zato slobodni u narednom kolu.

Zastava je pokazala da ima efikasnu ekipu, jer je samo na tri poslednje utakmice postigla osamnaest, a primila samo dva gola. Najbolji strelac tima, napadač Gavrilo Nikčević, juče je postigao svih pet pogodaka i sa 27 golova vodi na listi strelaca.

Odbrana 21. oktobra odolevala je sve do 25. minuta, kada je oboren Nikčević u kaznenom prostoru gostiju. Isti igrač je neposredno pred odlazak na odmor izvanrednim udarcem sa oko 30 metara iznenadio golmana gostiju Todorovića i povećao prednost Zastave na 2:0.

Neposredno nakon odmora nastavljena je serija pogodaka na Bubnju. U 48. minutu Nikčević je solo akcijom ostvario het-trik, ali se nije na tome zaustavio, pošto je deset minuta kasnije povećao prednost Zastave na 4:0 posle centaršuta Ljušića sa leve strane.

Jedini pogodak na utakmici fudbaleri 21. oktobra postigli su u 75. minutu, kada je Ljubinković spretno reagovao na odbijenu loptu i savladao golmana Lukića. Dva minuta pre kraja susreta najbolji igrač Zastave i peti put se upisao u listu strelaca, postavivši konačan rezultat – 5:1.

ZASTAVA – 21. OKTOBAR 5:1 (2:0)

Igralište: Pomoćni teren stadiona „Bubanj“
Gledalaca: 100
Sudija: Veljko Pačariz
Pomoćnici: Marko Glišović, Andrej Raković (svi iz Kragujevca)
Strelci: Nikčević u 25. iz jedanaesterca, 45, 48, 58. i 88. za Zastavu, a Ljubinković u 75. minutu za Bagremar
Žuti karton: Ljubinković (Bagremar)

ZASTAVA: Lukić, Premović, Osmani, Aćimović, Milošević, Nikčević, Ljušić, Petrović (od 46. Tanasković), Čekrlić (od 60. Prodanović), Živanović, Lazović.

21. OKTOBAR: Todorović, Đalović, Lukić, Veljković, Milić, Varagić, Ljubinković, Živanović, Perović, Marjanović, Nedić (od 75. Milošević).

U ostalim utakmicama ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Erdoglija 1931 – Divostin 1:1, Košutnjak – Seljak (C) 3:1, Bagremar – Azbest 1:0, Žeželj – Hajduk 4:4, a slobodan je bio Kremenac. Odloženi susret Maršić – Korićani odigraće se u sredu.

Korićani su u vođstvu sa 45 bodova, koliko ima i Zastava na drugom mestu, a jesenji prvak Erdoglija 1931 je treća sa tri boda manje.

U 23. kolu Zastava gostuje Kremencu u Rogojevcu, a Korićani su slobodni.

U Prvoj gradskoj ligi odigrano je 26. kolo. Vodeća Vodojaža pobedila je Šumadiju 1934 iz Drače sa 3:0, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Kolonija 5:1, Jadran – Jedinstvo 4:1, Mladost (P) – Sloga (D) 0:3, Borac (D) – Slogoda (G) 1:2, Srbija – Budućnost (R) 1:2, Kutlovo – Šumadinac KG 1:1, Vinogradi DB – Ćava 1:2.

U vođstvu je Vodojaža sa 71, a Srbija na drugom mestu ima 55 bodova.

U Trećoj gradskoj ligi odigrana su samo tri susreta. Šumarice 2008 su pobedile Seljaka iz Malih Pčelica sa 9:0, Pobeda je bila bolja od ekipe Dobrače sa 2:0, a Bukurovac je savladao Slogu iz Lužnica sa minimalnih 1:0. Susret Bratstvo 1975 – Borac (NM) nije odigran, jer gosti nisu došli.

Sa utakmicom manje Bratstvo 1975 je zadržalo prvo mesto sa 25 bodova, dok Sloga Lužnice zauzima drugu poziciju sa bodom manje.