Nezaustavljivi Pazarci slavili na „Čika Dači“

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da stanu na put najprijatnijem iznenađenju dosadašnjeg dela sezone, ekipi Novog Pazara, koja je jučerašnjim trijumfom na stadionu “Čika Dača”, sedmim u nizu, preuzela čelo tabele Mocart Bet Superlige Srbije od beogradske Crvene zvezde – 3:1 (1:1).

Kragujevčane je skupo koštao loš ulazak u utakmicu. Situacija iz 11. minuta, kada je posle prekršaja Filipa Ivanovića nad Nikolom Bogdanovskim glavni sudija utakmice Marko Delibašić dosudio kazneni udarac u korist gostujućeg tima i pokazao put u svlačionicu štoperu Radničkog 1923 imala je ključan uticaj na dalji razvoj utakmice.

“Crveni” su sa igračem manje na terenu uspeli da dođu do izjednačenja, ali su se u toj silnoj jurnjavi da nadoknade rezultatski zaostatak prilično potrošili, tako da su ostali bez snage u drugom poluvremenu, što su Pazarci iskoristili i pogocima novajlije Stanojlovića i Bogdanovskog došli su do celog plena u srcu Šumadije.

Mada je stručni štab Radničkog 1923 u pripremi utakmice napominjao igračima da posebno obrate pažnju na brzu tranziciju pazarskog tima, izgleda da ta njihova poruka nije doprla do ušiju momaka u crvenim dresovima. Samo u prvih desetak minuta utakmice Pazarci su stvorili jedno 2-3 povoljne prilike upravo iz tranzicije, a iz jedne takve situacije su i iznudili kazneni udarac u 11. minutu.

Bogdanovski je kao šilo prošao kroz odbranu Radničkog 1923 i ušao u kazneni prostor, gde ga je oborio Filip Ivanović. Sudija Delibašić je momentalno dosudio kazneni udarac za gostujući tim i pokazao Ivanoviću žuti karton, da bi posle konsultacija sa kolegama iz VAR sobe promenio prvobitnu odluku i poslao štopera kragujevačkog tima na “hlađenje”. Loptu je na “kreč” namestio Suad Islamović, Leković se bacio na pravu stranu, ali je nije uspeo da zaustavi udarac fudbalera Novog Pazara.

Rano vođstvo očigledno je uljuljkalo Pazarce, koji su dopustili Kragujevčanima da preuzmu konce igre u svoje ruke. Udarac Nikole Vlajkovića sa distance na isteku pola sate igre kao da je ulio dodatnu snagu fudbalerima Radničkog 1923 da krenu znatno odvažnije ka golu gostujućeg tima.

U narednih petnaestak minuta domaći su propustili jedno dve-tri ozbiljne prilike za rezultatsko poravnanje. Najpre je iskusni Ubiparip šutirao iskosa sa leve strane, ali je Kljajić bio dobro postavljen, da bi se nedugo zatim u prilici našao i Dušan Stoiljković, čiji je udarac na samoj gol liniji zaustavio Rubežić.

Ipak, nabolju šansu da domaćinu donese izjednačenje propustio je Damjan Krajišnik u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je posle odličnog proigravanja od strane Dragoljuba Srnića sa šest metara šutirao pored gola.

Uspeo je nekadašnji fudbaler Metalca da se iskupi za ovaj promašaj minut kasnije, kada je iznudio jedanaesterac za svoj tim, koji je u izjednačujući pogodak pretvorio novi kapiten “crvenih” Nemanja Tomić.

Osvežio je trener Novog Pazara Vladimir Gaćinović početkom drugog poluvremena redove svog tima sa dve izmene, poslavši na teren iskusnog Nenada Gavrića i novajliju Slobodana Stanojlović, koji su u 57. minutu kreirali akciju koja je Pazarcima donela novo vođstvo. Prethodno je Rubežić uzdrmao okvir gola Kragujevčana nakon kornera u uvodnim minutima nastavka igre.

Drugom pogotku ekipe Novog Pazara prethodila je velika greška odbrane kragujevačkog tima. Lukavi Gavrić je klizećim startom osvojio loptu na polovini Radničkog 1923, da bi je potom prosledio Stanojloviću, koji na svom debiju u plavom dresu uspeva da se upiše u strelce.

Usledila je potom prava “bomba” Stefana Lončara sa distance, koju je Leković vrhovima prstiju uspeo da skrene u korner. Ipak, golman kragujevačkog superligaša bio je nemoćan u 63. minutu nakon “projektila” Nikole Bogdanovskog sa ruba kaznenog prostora, koji je gostima obezbedio prednost od dva gola.

Mogao je Bogdanovski svoju sjajnu partiju na današnjoj utakmici da kruniše još jednim pogotkom par minuta kasnije, ali je ovoga puta iz slične situacije tukao preko gola.

Dosta polemike izazvala je situacija iz 78. minuta, kada je u kaznenom prostoru gostujućeg tima oboren Milutin Vidosavljević. Sudija Delibašić je najpre pokazao na “belu tačku”, ali je posle još jedne intervencije iz VAR sobe poništio svoju prvobitnu odluku.

Novi Pazar se tako sedmom uzastopnom pobedom vinuo na sam vrh tabele, sa bodom prednosti, ali i dve utakmice više u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, dok su Kragujevčani trećim porazom u nizu pali na dvanaesto mesto sa devet osvojenih bodova, koliko na svom kontu imaju još i jedanaestoplasirana Mladost i trinaestoplasirani Radnički iz Niša.

Priliku da poprave utisak i okončaju ovu seriju negativnih rezultata Šumadinci će imati u subotu na gostovanju kruševačkom Napretku.

RADNIČKI 1923 – NOVI PAZAR 1:3 (1:1)

“Čika Dača”.
Gledalaca: 2 500.
Sudija: Marko Delibašić (Vrbas).
Pomoćnici: Svetozar Živin (Novi Sad), Dragan Peranović (Šajkaš).
Strelci: Tomić u 45+2. iz jedanaesterca za Radnički 1923, a Islamović u 16. iz jedanaesterca, Stanojlović u 57. i Bogdanovski u 63. minutu za Novi Pazar.
Žuti kartoni: Vlajković (Radnički 1923), Joksimović (Novi Pazar).
Crveni karton: Ivanović (Radnički 1923) u 14. minutu.

RADNIČKI 1923: Leković, Ivanović, Kovačević, Miličić, Vlajković, Krajišnik (od 86. Milojević), Srnić (od 71. Brnović), Stoiljković, Varjačić (od 46. Zorić), Tomić (od 64. Vidosaljević), Ubiparip (od 64. Maksimović). Trener: Dejan Joksimović.

NOVI PAZAR: Kljajić, Pešukić, Jović (od 84. Zimonjić), Rubežić, Joksimović, Alić (od 46. Gavrić), Bogdanovski (od 84. Mujezinović), Lončar, Mijić (od 79. Kiković), Islamović, Ratković (od 46. Stanojlović). Trener: Vladimir Gaćinović.