Nezaslužen poraz Sušice u Čačku

susica-braca-vukovicFudbaleri Sušice upisali su i treći uzastopni neuspeh u Zoni Morava. U utakmici 5. kola, Sušičani su i pored dobre igre poraženi na gostovanju ekipi Slobode iz Čačka sa 2:3 (0:2).

Publika u Čačku mogla je da uživa u sjajnoj utakmici, punoj uzbuđenja, u kojoj su obe ekipe igrale otvoreno, „bez garda“. U ovaj duel protivnici su ušli sa različitim ambicijama. Sloboda je sa nova tri boda želela da smeni Tutin na liderskoj poziciji, u čemu je na kraju i uspela, dok su Kragujevčani tražili način da izađu iz loše rezultatske serije i iskupe se za težak poraz od Braće Vuković u prethodnom kolu.

Utakmica nije počela najbolje po fudbalere Sušice, budući da je domaćin već nakon prvih 45 minuta vodio sa 2:0. Maltene, dva jedina šuta ka golu Najdanovića, Obradović i Čakarević su pretvorili u pogotke.

U drugom poluvremenu Sušičani su krenuli sa žestokim atacima ka golu Slobode i zasluženo stigli do izjednačenja preko rezervista Todorovića i Božovića. Radost gostiju iz Kragujevca bila je kratkog veka, s obzirom da je samo minut kasnije, nakon serije odbitaka pred golom Sušice, Obradović uspeo da prosledi loptu u mrežu i svom timu donese trijumf.

Kada se podvuče crta, može se reći da je ovo bio nezaslužen poraz kragujevačkog tima, koji je po svemu prikazanom zaslužio barem bod.

Sloboda – Sušica 3:2 (2:0)

Čačak
Igralište u Velikoj koloniji
Gledalaca: 150
Sudija: Stefan Lazović (Kraljevo)
Strelci: Obradović u 29. i 83, Čakarević u 35. minutu za Slobodu, Todorović u 61. i Božović u 82. minutu za Sušicu.

SLOBODA: Grbić, Dimtrijević, Nikolić, Pantović, Spasojević, Perišić, Šarčević (Stevanović), Laban (Stašić), Čakarević, Popović (Bogićević), Obradović.

SUŠICA: Najdanović, Dovitrijević, Mojsilović, Đorović (Božović), Vasojević, Mijailović, Bajovicć, Krstić, Nikolić, Smolović, Mujezinović (Todorović).

Sušičani su nakon ovog poraza ostali na začelju tabele, sa bodom manje u odnosu na Dragačevo i Arsenal. U sledećem kolu Sušica će u gradskom derbiju dočekati ekipu Slavije, koja je ovog vikenda poražena na gostovanju Braći Vuković u Lađevcima sa minimalnih 0:1.