Nesrećan poraz fudbalera Radničkog u Novom Sadu

13047677_1053621274676892_3315782084945841612_o

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju novosadskom Proleteru sa minimalnih 0:1 (0:0), u utakmici 22. kola Prve lige Srbije. Novosađani su slavili golom Komazeca u 57. minutu, a pre tog gola su Kragujevčani propustili nekoliko izglednih prilika, uključujući i pogođenu prečku u prvom poluvremenu.

Izabranici Radovana Radakovića imaju za čim da žale, jer su bili i više nego ravnopravan rival ekipi Proletera.

U prvih 45 minuta vredi zabeležiti izglednu situaciju za gol u kojoj se našao Strahinja Urošević, kada je izašao sam ispred golmana Proletera Rockova, koji je na kraju uspeo da zaustavi udarac mladog fudbalera Radničkog. Najbolju šansu na utakmici gosti iz Kragujevca su imali preko Dejana Miljuša, čiji je udarac zaustavila prečka, a isti igrač je pripretio i iz slobodnog udarca, ali se ponovo istakao golman Novosađana Rockov.

Domaćin je sve te promašaje Kragujevčana kaznio u 57. minutu preko Komazeca, ali je Radnički u finišu susreta propustio još jednu kolosalnu priliku da dođe do boda, kada je Miljuš sa 5-6 metara prebacio okvir gola.

Nakon 22. kola Radnički ostaje na poslednjem mestu prvoligaške tabele sa osam osvojenih bodova, a u narednom kolu ekipa Radovana Radakovića dočekuje lidera, ekipu Napretka iz Kruševca.