Neprijatno iznenađenje u Jezeru

U odloženoj  utakmici ABA lige protiv Širokog, košarkaši Radničkog danas nisu uspeli da načine još jedan korak ka samom vrhu tabele. Gostujuća ekipa se revanširala Radničkom za poraz u prvom delu sezone rezultatom 86:93 (16:28, 26:17, 17:24, 27:24).

Domaći su meč počeli nonšalantno, potcenivši današnjeg rivala. Široki, iako nema na papiru ekipu za vrh tabele, je do ovog meča imao isti  odnos pobeda i poraza kao ekipa Radničkog, što je samo po sebi trebalo da pozove Radnički na oprez. Slabija odbrana na samom početku meča, i mnogo grešaka u organizaciji napada naročito Markovića i Bratića već u prva tri minuta meča donela su Širokom 10 poena prednosti. Ulazak Miljana Pavkovića povezao je Radnički u napadu, ali je prednost Širokog do kraja prve deonice čak porasla, najviše zahvaljujući šuterski raspoloženom Pilepiću.

Drugu četvrtinu, Radnički je započeo mnogo angažovanije, pa je prednost Širokog neprestano padala. Gosti nisu uspeli da održe fantastičnih 60% za tri poena iz prve četvrtine, postigli su samo jednu trojku iz čak 9 pokušaja, ali je zato Radnički bio raspoložen – sjajnih 4/6 za tri i 6/8 za dva bili su najzaslužniji za priključak Radničkog, i minus od samo 3 poena na poluvremenu.

Prednost Širokog se istopila, ekipa Radničkog je bila u naletu, gledaoci su očekivali da domaćin kao mnogo puta ove sezone prelomi utakmicu u trećoj četvrtini. Ali, treća deonica ove utakmice bila je potpuno drugačija. Domaćin je ponovo počeo usporeno, što su gosti koristili i održavali prednost, koju su i povećali kada je startni centar Sajmon izašao da se odmori. Ulazak Dače Mijatovića na mesto centra Široki je iskoristio da ponovo podigne razliku na +10, ali treba napomenuti da je i sudijska trojka u ovoj deonici donela mnogo spornih odluka na štetu Radničkog. Neke lopte su nesrećno izašle iz koša, dok je sa druge strane Široki više napada uspešno završavao uz zvuk sirene. Rezultat svega toga bila je prednost  Širokog od 10 razlike pred poslednjih 10 minuta meča.

Čitava poslednja deonica meča protekla je u pokušajima Radničkog da stigne prednost Širokog, ali ona nikako nije padala ispod 6 poena prednosti zahvaljujući najpre raspoloženim bekovima Širokog Vladoviću i Pilepiću. Odličnu utakmicu imao je i Kolins Kolman koji je ubacio 20 poena koristeći jako lošu odbranu reketa Radničkog u ovom meču. Na drugoj strani standardno dobri su bili Skot i Sajmon, ubacivši 28 i 21 poen, dobru partiju imali su i plejmejkeri Radničkog, ali je u ovom meču nedostajala podrška  ostalih igrača. Činjenica da je ostatak tima Radničkog postigao ukupno 7 poena za ceo susret dovoljno govori.

Reklo bi se da su sudije pustile malo grublju igru od samog početka, gde su se fizički spremniji gosti bolje snašli. Trčali su brze polukontre i kontre uz dosta lakih poena. Pilepić, koji potseća na evroligaškog beka šutera, fizički spreman, odličan šuter; uz odličnog pleja Vladovića i ostale fizički dominantne saigrače, mlade, poletne, motivisane, govore u prilog tome da egal utakmica ekipe Širokog prošle nedelje u Tel Avivu ne predstavlja slučajnost, već odličnu formu.

KK Radnički – KK Široki   86:93 (16:28, 26:17, 17:24, 27:24)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 2500.
Sudije: Šutulović, Rutešić (Crna Gora), Jovović (Hrvatska).

RADNIČKI: Sinovec 2, Sajmon 21, Marković 15, Bratić 2, Skot 28, Pavković 15, Gadeforš 3, Birčević, Vuksanović, Marjanović, Mijatović, Bakić.

ŠIROKI: Vladović 24, Planinić 6, Ramljak 12, Pilepić 15, Šakić 5, Naletilić 3, Bilinovac, Peršić 6, Butorac, Novak, Barać 2, Kolins 20.

Radnički je ovim porazom propustio veliku priliku da se učvrsti na vrhu tabele, pa će na sledećem meču pred domaćom publikom protiv Crvene Zvezde Beograd biti pod velikim pritiskom da ispravi ovaj neuspeh.

Tabela: Makabi 17/1, Cedevita (-1) 13/4, Budućnost 13/5, Partizan 12/6, Olimpija 11/7, Široki 10/8, Radnički 9/9, Cibona 9/9, Zagreb 9/9, Crvena Zvezda (-1) 6/11, Hemofarm 5/13, Helios 5/13, Krka 4/14, Zlatorog 2/16.

Izvor: kgsport.info