Neočekivan poraz košarkaša Radničkog

Nakon dve uzastopne pobede, košarkaši Radničkog neplanirano su se „okliznuli“ na svom parketu u duelu sa mladom ekipom OKK Beograda – 85:101 (24:24, 23:25, 18:18, 15:13, 5:21). Popularni „konferi“ su do trijumfa došli u produžetku, pošto je po isteku regularnih četrdeset minuta igre rezultat bio izjednačen (80:80).

Radnički je u ovaj meč ušao bez glavnog organizatora igre Filipa Dumića, koji ima problema sa povredom ramena. Odsustvo sjajnog plejmejkera bilo je i te kako vidljivo u igri kragujevačkog tima, naročito u trenucima kada se lomio rezultat.

Tokom prve dve četvrtine ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu. Ekipa OKK Beograda je u jednom momentu uspela da se odlepi na „plus šest“ (35:29), ali su Kragujevčani na krilima dvojice najiskusnijih igrača u svojim redovima, Raška Katića i Marka Đerasimovića, uspeli da uspostave rezultatsku ravnotežu.

Na veliki odmor otišlo se sa blagom prednošću beogradskog tima (49:47), da bi polovinom treće deonice gosti stekli sedam poena „viška“ (62:55). Radnički je još jednom uspeo da uhvati rezultatski priključak i izjednači na 65:65, da bi potom silovitom serijom od 9:0 stekao prvo osetnije vođstvo na utakmici (74:67), koje nije dugo potrajalo, budući da je ekipa OKK Beograda uzvratila istom merom i ponovo uspostavila kontrolu nad rezultatom (75:74).

Na ulasku u poslednji minut utakmice Petar Kovačević pogađa trojku za 80:77 u korist „klonfera“, koju je već u narednom napadu uspeo da vrati Stefan Mitrović za novo izjednačenje (80:80).

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa se ušlo u produžetak, u kome se Kragujevčani nisu najbolje snašli, pa je pobeda na kraju pripala gostima, koji su slavili sa 101:85.

Ubedljivo najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petar Kovačević sa 27 poena, Mihailo Mušikić je ubacio 18, Andrija Grbović 16, Luka Paunović i Luka Bogavac po 12, a Oleksandr Kobzistji 11 poena.

U kragujevačkom timu prednjačio je kapiten Raško Katić sa 23 poena, Nikola Veljović je postigao 19, Marko Đerasimović 15, a Stefan Mitrović 11 poena.

Radnički trenutno zauzima šesto mesto na tabeli Košarkaške lige Srbije sa polovičnim skorom od tri pobede i isto toliko poraza.

Ekipu trenera Ivice Vukotića u narednom kolu očekuje izuzetno teško gostovanje ekipi Vojvodine u Novom Sadu.

RADNIČKI – OKK BEOGRAD 85:101 (24:24, 23:25, 18:18, 15:13, 5:21)