Najvažnija su tri nova boda!

Ovom rečenicom trener Radničkog, Slavenko Kuzeljević, započeo je svoju konferenciju za štampu. Istu misao u glavi verovatno je imala i većina današnjih posetilaca stadiona Čika Dača. Svi su ovog kišnog popodneva očekivali lak i ubedljiv trijumf Radničkog, imajući u vidu stanje na tabeli, ali i probleme sa kojima se suočava Metalac. Međutim, igrači u plavim dresovima su odigrali možda i najbolju svoju partiju ove sezone, predstavili se Kragujevčanima u na, za njih, pravi način, i za malo ostali kratkih rukava – Radnički je slavio rezultatom 3:2 (1:1).

Početak meča ipak nije obećavao tako neizvesnu utakmicu, već je išao u prilog razmišljanju da će domaćin lagano preslišati goste. U drugom minutu jedan od najboljih igrača dosadašnjeg toka JSL, Filip Kostić, prošao je u svom stilu po levoj strani terena i došao do ivice šesnaesterca. Kada su svi na terenu očekivali centaršut prema Spaleviću, Kostić se odlučio na udarac, i to slabijom, desnom nogom. Golman Živković je bio potpuno iznenađen tim potezom, ostao je ukopan na svojoj gol liniji, a lopta je završila u gornjem desnom uglu njegovog gola. Kao da je ovaj rani gol i igrače Radničkog ubedio da će danas imati lakši trening protiv fenjeraša iz Gornjeg Milanovca, ali je brzo stiglo otrežnjenje. Samo dva minuta kasnije, dva najbolja pojedinca Metalca, Simović i Svojić, doneli su svom timu izjednačenje. Simović je lepo probio po levoj strani terena, i ubacio loptu u kazneni prostor. U ovim situacijama štoperi Tintor i Milošević su obično nepogrešivi, ali ovoga puta reagovali su smušeno, i nisu uspeli da izbace loptu. Posle nekoliko odbitaka, ona je došla do Svojića, kome nije bilo teško da je samo prosledi u mrežu sa nekih 5 metara od gol linije.

Igrači Radničkog, ogorčeni zbog jeftino primljenog gola, ponovo su svim silama napali, pokušavajući da vrate prednost. Već u 12. minutu Spalević je imao veliku priliku da savlada po drugi put Živkovića, ali je glavom sa nekih 5 metara šutirao pravo u njega, i tako nije uspeo da iskoristi sjajan centaršut Kostića sa desne strane. Što je utakmica odmicala, tako su igrači Metalca bili sve oštriji i pravili sve više faulova. Tako su uspešno usporili ritam meča, i otupili oštricu napada Radničkog. Ipak, iz tih slobodnih udaraca Kostić je imao lepu priliku u 21. minutu, ali je šutirao pravo u golmana Metalca. U 42. minutu Radnički je imao još jednu veoma izglednu priliku preko Miloškovića, koji je ostao usamljen u srcu šesnaesterca gostiju, ali je jako loše šutirao glavom iz te pozicije. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Odmah na startu drugog poluvremena Kuzeljević je načinio izmenu na sredini terena, gde je umesto Petrovića pružio šansu nešto ofanzivnijem Lepoviću. Drugi deo meča počeo je dobro za Kragujevčane. U prvoj organizovanoj akciji u nastavku, u 48. minutu, Radnički je ponovo poveo. Dobar prodor Miloškovića po desnoj strani i njegovu ubačenu loptu ispratio je Spalević. U prvom kontaktu sa njom uspeo je samo da je zakači, i ona je završila na zemlji pred samim golom Metalca. Klizav teren i velika koncentracija igrača oba tima pred golom možda je uticao na reakciju štopera i golmana gostiju, koja je bila vrlo spora i smušena, a najprisebniji je bio Spalević, koji je uspeo sa par metara da je samo ćušne u mrežu, i tako iskoristi veliku gužvu koja se stvorila. Kao i u prvom delu meča, Radnički je nastavio da napada i stvara šanse. U 51. minutu Milošković iskosa sa desne strane šutira preko gola, a u 57. posle faula nad Spalevićem tik izvan šesnaesterca, Kostić šutira preko gola iz slobodnog udarca.

Za te propuštene prilike ponovo je stigla kazna, a egzekutor je opet bio Svojić. U jednoj naizgled potpuno bezopasnoj akciji Metalca na sredini terena Svojić se oslobodio Lepovića i potpuno neočekivano, možda čak i nerezonski, šutirao sa skoro 40 metara od gola Čančarevića. Svi na stadionu su bili zatečeni, pa tako i golman Radničkog, koji je ostao nepokretan, i samo pogledom ispratio loptu koja je završila u gornjem levom uglu njegovog gola. Usledila je velika radost igrača Metalca koji su pohrlili u zagrljaj srećnom strelcu koji je pogodio ono što se verovatno pogađa samo jednom u životu. Radnički je, naravno, ponovo napao svim silama, i to mu se ponovo dosta brzo isplatilo. Dobar prodor džokera Kragujevčana Živadinovića, koji je ušao u 74. minutu umesto Obrovca odbrambeni igrači Metalca presekli su faulom. Vrlo lukavo, dok se gosti još nisu postavili, Živadinović je prosledio loptu Nedoviću, koji je uočio uvek budnog i spremnog Spalevića bukvalno samog na samo 5 metara od gola Živkovića. Kada je dobio loptu „na tacni“, nije mu bilo teško da je samo pošalje pored nemoćnog golmana Metalca, i ponovo donese prednost svom timu.

Do kraja meča Radnički se grčevito branio, i često vrlo smušeno intervenisao. Bekovi Radničkog su odigrali jednu od najslabijih utakmica na Čika Dači ove sezone, i imali su mnogo problema sa krilnim napadačima Metalca. Simović i Ćirković su imali svoje prilike u samom finišu meča, ali su njihovi šutevi završavali preko gola. Radnički je do kraja utakmice pokušavao da sačuva loptu u sigurnim nogama Spalevića, i u tome na kraju uspeo. Iz ove teške utakmice izvućiće se pouke, a najvažnija su, kako je i trener Kuzeljević istakao, nova tri boda.