Najubedljiv trijumf Pobede u prvenstvu

Fudbaleri beloševačke Pobede savladali su Bane iz Raške sa 3:1, u utakmici 17. kola Srpske lige “Zapad“.

Utakmica je počela minutom ćutanja za prerano preminulog sekretara Pobede Zorana Markovića. Izuzetno dobro poluvreme odigrala je Pobeda. Stvorene su lepe i brojne šanse.

Nikolić u 15, Rakić u 20. i 35. i Stojanović u 43. minutu, mogli su da budu strelci. Ipak, gol je pao u 31. minutu nakon prodora Popovića. Istrčao je golman Lazarević, Popović je pokušao da ga zaobiđe, lopta se odbila do usamljenog Avdića, koji je pogodio prazan gol.

U drugom delu viđeno je više golova. U 70. minutu, nakon slobodnog udarca Baraća i opet greške golmana Lazarevića, ponovo se u strelce upisao Avdić. Stojanović je bio precizan sa bele tačke u 83. minutu, a konačan rezultat postavio je Grkajac u 87. minutu, pošto je bio naspretniji u gužvi pred golom Pobede.

Pobeda – Bane 3:1 (1:0)

BELOŠEVAC
Igralište  pored  pruge.
Gledalaca: 200
Sudija: Marko Rakić (Petrovac)
Žuti  kartoni: Barać(Pobeda), Flipović, Gunjić, B.Jovanović (Bane)
Strelci: 1:0 Avdić 31, 2:0 Avdić 70, 3:0 Stojanović 83. iz jedanesterca, 3:1 Grkajac u 87. minutu.

POBEDA: Vranić, Bjelanović, Lepović, Ljujić, Nikolić (Knežević), Vukomanović, Stojanović, Đuričić, Rakić (Jeremić), Popović (Barać), Avdić.

BANE: Lazarević, B.Jovanović, Ilić, Drašković, Bošković, Brkljač, Gunjić (Vukadinović), N.Jovanović, Filipović, Grkajac, Lopatić (Ćurulija).

Igrač  utakmice: Demir Avdić (Pobeda).

Posle 17. kola Pobeda se sa 27 bodova nalazi na deobi 4. mesta, zajedno sa Poletom iz Ljubića i za vodećim ekipama Sloge i Mačve zaostaje 6 bodova.

Izvor: Željko Marinković