Najefikasnije izdanje košarkaša Radničkog u „SBB Jezeru“

U poslednjoj utakmici pred svojom publikom u ovoj godini, košarkaši Radničkog bili su izuzetno efikasni, savladavši čačanski Železničar sa 113:83 (36:22, 35:24, 23:21, 19:16).

Bila je ovo još jedna utakmica u kojoj je Radnički pokazao da je zaista najbolja napadačka ekipa u ligi. Kragujevčani su za samo jedno poluvreme ubacili 71 poen, da bi se na kraju zaustavili na 113 postignutih poena, što je ujedno i najbolje napadačko izdanje košarkaša Radničkog u „SBB Jezeru“ ove sezone.

Čačani su očigledno četi Igora Todorovića poslužili kao „predjelo“ pred nastupajuće gostovanje kraljevačkoj Slogi narednog vikenda. Izuzev uvodnih minuta, kada ih je služio šut za tri poena, košarkaši Železničara nikako nisu uspevali da pronađu način kako bi parirali snazi kragujevačkog tima.

Predvođeni Stevanovićem i Katićem, Kragujevčani su već nakon prvih petnaestak minuta utakmice stekli prednost od dvadesetak poena, koja im je omogućila lagodniji nastavak susreta. Trener Radničkog Igor Todorović mogao je već u drugoj četvrtini da izvede glavne nosioce igre, kako bi ih odmorio za gostovanje u Kraljevu.

Šansu su tako dobili uglavnom mlađi igrači sa klupe, koji su imali dosta prostora da se nametnu svom treneru. Zanimljivo da je usled povrede Nikole Ilića, alternativa Rašku Katiću na centarskoj poziciji u ovoj utakmici bio mladi Pavle Jokić, a u jednom trenutku čak i Ivan Nedeljković.

Na kraju je Radnički bez previše muke došao do još jedne ubedljive pobede, kojom je zadržao prvo mesto na tabeli Druge lige Srbije sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Zemun Fitofarmaciju.

Andreji Stevanoviću bilo je potrebno svega petnaest minuta da naniže 22 poena i ostvari epitet najefikasnijeg igrača utakmice. Odličnu rolu, naročito u trećoj četvrtini, imao je Ivan Nedeljković, koji je ubacio 20 poena, uz šest pogođenih trojki iz sedam pokušaja.

Dobro šutersko veče imao je i Lazar Marković sa 18 poena (4-6 za tri poena), a listu dvocifrenih u kragujevačkom sastavu kompletirao je kapiten Raško Katić, koji je na parketu proveo nešto više od 14 minuta i za to vreme uspeo da postigne 15 poena.

Kod Čačana je najveći broj poena ubacio Marko Kovačević – 18, a pratili su ga Petar Raković sa 14 i Draško Radović sa 11 poena.

Trener kragujevačkog tima Igor Todorović mogao je da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe u ovom susretu, a posebno je pohvalio mlađe igrače, koji su opravdali njegovo poverenje.

Mislim da su mlađi igrači u potpunosti iskoristili pruženu šansu i dali značajan doprinos pobedi. Jako je važno za njih da što više igraju i stiču što veće samopouzdanje, budući da je sezona duga, a nama je svaki igrač u rotaciji zlata vredan, podvukao je trener Radničkog.

Kragujevčane do kraja kalendarske godine i odlaska na prazničnu pauzu očekuje još jedan meč, i to u Kraljevu protiv Sloge. Biće to svakako veliki test za izabranike Igora Todorovića, ali ukoliko budu na nivou iz dosadašnjeg dela sezone, sigurno da uspeh neće izostati.

KK RADNIČKI – KK ŽELEZNIČAR  113:83 (36:22, 35:24, 23:21, 19:16)

„SBB hala Jezero“
Gledalaca: 400
Sudije: I. Nedeljković, D. Stamenković, Ž. Stanković

KK RADNIČKI: Stanković 5 (7 as), Jokić 5, Veljović 9 (5 sk), Stevanović 22, Nedeljković 20 (6-7 za 3pt, 5 sk, 5 ukl), Šućov 5, Živanović 7 (7 as), Glišović 7, Marković 18 (5 sk), Katić 15 (7 sk, 5 as). Nije igrao: Ilić. Trener: Igor Todorović.

KK ŽELEZNIČAR: Raković 14, Petrović 7 (5 sk), Goronjić, Dmitrović 6 (8 sk), Babović 4, Panić 5, Sušić 5 (9 as), Krsmanović 7, Radović 11, Milošević 2, Pečenković 4, Kovačević 18 (5 sk). Trener: Željko Bugarčić.

Izvor i foto: SPD Radnički