Naisa namučila „Tigrice“

Žrk Radnički

Rukometašice Radničkog su teže nego što se očekivalo pobedile večeras ekipu Naise u utakmici zaostalog 12. kola Super lige Srbije sa 24:22 (15:10) i tako zadržale prvo mesto na tabeli, uz maksimalan broj bodova.

Iako su „Tigrice“ kontrolisale rezultat tokom celog meča, Nišlijke se nisu predavale, pa su na kraju Kragujevčanke slavile prilično „tesnu“ pobedu.

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćeg tima, koji je na odmor otišao sa pristojnih pet golova razlike (15:10).

U nastavku je očigledno došlo do opuštanja u redovima kragujevačkog tima, što su gošće iz Niša iskoristile i došle na svega dva gola zaostatka u 50. minutu, a u 55. minutu bilo je samo 21:20 za „Tigrice“. Shvativši da je „đavo odneo šalu“, domaće rukometašice vezuju tri gola u finišu meča i tako rešavaju pitanje pobednika.

Više od polovine golova za kragujevački tim postigle su Milica Danilović i Anđela Janjušević. Danilovićeva je postigla 8, a Janjušević 7 golova.

U ekipi Naise 5 golova postigla je Aleksandra Pešić, a 4 Marija Petrović.

Već za vikend „Tigrice“ očekuje novo iskušenje u Super ligi, kada će u okviru 14. kola gostovati imenjaku iz Svilajnca.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Naisa Niš 24:22 (15:10)

Kragujevac
Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 200
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević
Sedmerci: Radnički 7(6), Naisa 3(2)
Isključenja: Radnički 6 min, Jagodina 8 min

RADNIČKI Kragujevac: Prijović, Tanić 2, Stepanović, Radosavljević 2, Milošević 2, Nišavić, Tošović (10 odbrana), Kevrešan-Mačužić Balać 1, Stanisavljević 1, Risović (7 odbrana), Dukić 1, Samailović, Danilović 8, Janjušević 7

Naisa: Kačarević(7 odbrana), Nikolić 2, Veljković 2, Marković, Pešić 5, Mitrović, Đoković 2, Stefanović 1, Kričak 3, Nedeljković, Petković, Zdravković J.,Zdravković T. 2, Petrović 4, Tanasković 1, Filipović.