Mutini momci nadigrani u Jezeru

Beogradski novajlija u Superligi u utakmici koja će se sigurno pamtiti, nadigrao u svim elementima igre Kragujevčane i odneo dva boda na Crveni Krst.  KK Radnički – BKK Radnički 70:81(23:17, 17:23, 14:16, 16:25).

Ekipe koje protiv Radničkog uđu u utakmicu snažno, motivisano, sa dosta trčanja i kontakta, ove sezone obično izvuku povoljan rezultat. Pao je favorit u Jezeru po ko zna koji put, kvalitetniji i bolji, Radnički je opet pobedio, ali taj Radnički nije iz Kragujevca, već ovoga puta iz Beograda.  Gosti su odigrali sjajnu utakmicu, muški se borili protiv poluzainteresovanog domaćina,  uz sjajno vođenje utakmice gostujućeg trenera Dragana Nikolića, koji je već u prvoj deonici razigrao 11 igrača.

Domaći su delovali kao da su se tek okupili, upoznali i igrali prvu utakmicu u sezoni. Dosta grešaka u vođenju lopte, spori izlasci iz bloka, sporo i slabo u odbrani, neuigrane kontre i pozicioni napadi, neadekvatno potrošeni penali itd.. Reklo bi se da se u ovoj utakmici skupilo sve ono što je možda trebalo da se dogodi protiv Vojvodine u prethodnom kolu, ali i pre toga.

Prva deonica je donela sedam skokova u napadu gostiju, veoma slab procenat šuta za dva poena, ali tri postignute trojke, koje su ih držale  rezultatski u toj prvoj deonici, koju su domaći, za razliku od ostale tri, rešili u svoju korist 23:17.  Svetla tačka Radničkog bio je očigledan povratak u formu Stefana Birčevića, koji će još doprineti igrama Kragujevčana u nastavku.

U drugoj deonici, ulaksom Bakića, domaći Radnički dobija na agresivnosti, ali se gosti psihološki stabilizuju i počinju da igraju onako kako su igrali cele tekuće sezone i onako kako su postali jedno od najprijatnih iznenađenja košarkaške Srbije.

Trener gostiju je menjao i po tri igrača odjednom, razigravao i odmarao,prosto rečeno,  fantastično rukovodio svojom ekipom. Gosti u drugoj deonici uzvraćaju istim rezultatom i na odmor se ide u egalu 40:40.

U trećoj deonici, kada se očekivao jači pristup domaćina, Bakić je bio primoran da igra   skoro bez podrške saigrača. On je postigao sedam poena u toj trećoj deonici, od svih 14 poena domaćih i  ukupno 54 poena jedne šuterske ekipe na domaćem terenu za trideset minuta. Taj broj poena je vrlo često ove sezone stajao na semaforu već u drugoj deonici nekih utakmica u „Jezeru“.

Gosti su sa 9/16 van linije tri poena ušli u poslednju deonicu. Beogradski superligaš je u četvrtoj deonici utakmice postigli 25 poena, od toga čak trinaest poena sjajnog Kitanovića, koji je učestvovao u svim segmentima odbrane i napada i zasluženo bio najkorisniji igrač utakmice sa dvadeset indeksnih poena, a sigurno je bio čovek odluke sa tri trojke i sigurnim izvođenjem penala, sve to u poslednjoj deonici.

Domaćin je nadskakan, po ko zna koji put ove sezone, 38/25 u skokovima za goste. Samo četiri postignute trojke domaćih uz  već čuvenih 7 promašenih penala, ali i sedam blokada Kragujevčana, čiji centri su morali da ispravljaju propuste spoljnih igrača u odbrani, te su čekali ispod koša bekove koji su lako probijali prvu liniju odbrane domaćih.

Stefan Birčević je sa 17 poena bio najefikasniji kod domaćih, pratio ga je Sajmon sa trinaest poena i  11 skokova, te Skot sa 13 poena. Miljan Pavkocić je za 35 minuta u igri sakupio 9 poena i 12 asistencija. Kod gostiju, Kitanović je ubacio 19 poena(13 u poslednjoj deonici), Petrović 14 poena i 11 skokova, i Mijović sa 12 poena i sedam skokova. Iskusni plejmejker gostiju, Zoran Osmokrović, dodao je 8 poena uz dvanaest asistencija.

KK Randički – BKK Radnički  70:81(23:17, 17:23, 14:16, 16:25)

Hala: Jezero, Kragujevac.
Gledalaca: 1000
Sudije: Nešković, Mažić i Jevtović.

RADNIČKI KG: Pavković 9, Sajmon 13, Marković 1, Birčević 17, Nešović 2, Bratić, Vuksanović 2, Marjanović 4, Skot 13, Mijatović 2, Stojačić, Bakić 7.

BKK RADNIČKI: Šljivančanin 2, Osmokrović 8, Tomić 8, Balaban 1, Rakonjac 6, Ilić, Kitanović 19, Petrović 14, Gacić, Mijović 12, Lalić 11, Mićović.

Kragujevčanima ostaje da dobrim igrama u nastavku poprave utisak, što je obećao i kapiten Pavković, neposredno nakon utakmice.