Mlava nepremostiva za kragujevačkog srpskoligaša

Minimalan poraz pretrpeli su fudbaleri Sušice na gostovanju ekipi Sloge 33 u Petrovcu na Mlavi, u utakmici 30. kola Srpske lige Zapad – 0:1 (0:1). Učenici Vladimira Božovića dostojno su se suprotstavili veoma motivisanim Petrovčanima, ali ih je trenutak neopreznosti na startu utakmice koštao gubitka bodova.

Domaćin je do vodećeg, a kako će se kasnije ispostaviti i pobedonosnog pogotka došao u ranoj fazi utakmice. Igrao se 11. minut kada je Đorđe Živanović krenuo u solo prodor, razmenio dupli pas sa Petrom Radovanovićem i poslao loptu u dalji ugao Pešićevog gola.

Pet minuta kasnije Predrag Luka se našao u kontri pred golom Sušice, ali ga je uspešno zaustavio Jovović. Znatno bliži pogotku nekadašnji igrač beogradskog Partizana bio je u 25. minutu, kada je najpre lepo „zalomio“ svog čuvara, a onda poslao loptu iznad prečke.

Početak drugog poluvremena pripao je Kragujevčanima. Najpre je Cvijović pokušao lukavim udarcem sa 7-8 metara da savlada Vladimira Savića, ali je bivši golman Radničkog 1923 dobro odreagovao u ovoj situaciji. Vredan pomena bio je i pokušaj mladog Krstića nekoliko minuta kasnije, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Imali su domaći veliku priliku da u 84. minutu reše sve dileme oko pobednika ovog susreta, ali je Lukin pokušaj lob udarca bio neuspešan.

Sušičani su se tako vratili na dvanaesto mesto srpskoligaške tabele, ali su i dalje na pristojnoj razdaljini od pet bodova u odnosu na zonu ispadanja.

Priliku da poprave utisak i dođu do važna tri boda u borbi za očuvanje srpskoligaškog statusa puleni trenera Vladimira Božovića imaće narednog vikenda, kada će na svom terenu ugostiti ekipu Budućnosti Krušik iz Valjeva.

SLOGA 33 – SUŠICA 1:0 (1:0)