Mlada teniserka Natalija Senić prvakinja Srbije u konkurenciji do 14 godina

Mlada Kragujevačanka Natalija Senić trijumfovala je na Letnjem prvenstvu Srbije u tenisu za devojčice do 14 godina starosti. Ovo je bilo njeno peto državno finale i treća titula prvaka (prethodne dve je osvojila u konkurenciji do 12 godina na Dvoranskom i Letnjem prvenstvu).

Natalija je do titule prvaka Srbije u ovoj uzrasnoj kategoriji došla savladavši Darju Šuvirdjonkov u finalu sa 2:0 u setovima (6:1, 6:0).

Inače, ova mlada Kragujevčanka važi za jednu od najperspektivnijih teniserki u našoj zemlji. Njen vrtoglavi uspon krenuo je 2014. godine kada se prvi put registrovala u Teniskom savezu Srbije, a onda počela redom da osvaja turnir za turnirom.

Trijumfovala je na mastersu Teniskog saveza Šumadije i zapadne Srbije, da bi potom objedinila titule državnog prvaka u konkurenciji devojčica do 12 godina.

Prošle godine je na Letnjem prvenstvu Srbije za devojčice do 14 godina starosti zauzela drugo mesto, pošto je u finalu izgubila od Jelene Marjanović iz Beograda.

Pre nego što se okitila titulom državnog prvaka, Natalija je u februaru ove godine trijumfovala u Kupu Srbije.

Vremena za slavlje nema previše, pošto se talentovana Kragujevčanka već okreće obavezama u Tennis Europe takmičenjima, kao i reprezentavnim obavezama na Letnjem prvenstvu Evrope.