Mišković osvetlao obraz

Atletičar kragujevačkog Radničkog Marko Mišković osvojio je bronzanu medalju u trci na 110 metara sa preponama na seniorskom prvenstvu Srbije, koje je proteklog vikenda održano na stadionu „Radomir Mićić Miče“ u Kruševcu.

Mišković nažalost nije uspeo da ponovi uspeh sa prošlogodišnjeg prvenstva, kada je u istoj disciplini osvojio zlatnu medalju, ali je zato svom klubu obezbedio jedinu medalju na ovogodišnjem takmičenju. Mišković je do bronzanog odličja došao sa vremenom od 15.05 sekundi, a brži od njega bili su Luka Trgovčević iz Beogradskog atletskog kluba (14.13) i Saša Babić, član novosadske Vojvodine (15.00).

Ljubica Simović je u nikad jačoj konkurenciji u skoku udalj zauzela odlično četvrto mesto iza državne rekorderke Ivane Španović, Milice Gardašević i Sare Lukić.

Atletičari kragujevačkog Parka Miloš Mladenović i Luka Radojičić nisu uspeli da se domognu pobedničkog postolja u troskoku. Mladenović je bio peti, a Radojičić šesti.

Konačno, član Šumadije Miloš Nikolić zauzeo je šesto mesto u trci na 400 metara.

Na seniorskom prvenstvu Srbije nadmetalo se ukupno 234 takmičara iz 65 klubova. Poseban kuriozitet jeste to što je ovo bilo prvo takmičenje u našoj zemlji koje je održano u noćnom terminu, pod svetlima reflektora.