Minimalan poraz kragujevačkih rukometaša na startu plej-ofa

Rukometaši Radničkog nisu uspeli da izbegnu poraz u duelu sa šabačkom Metaloplastikom na startu plej-ofa ARKUS lige. Kao i u prethodnom susretu ove dve ekipe u „SBB Jezeru“, i ovoga puta nije izostala drama u završnici, a Šapčani su ponovo iz nje izašli kao krajnji pobednici – 31:30 (15:13).

Kragujevčani su vrlo motivisani ušli u duel sa nekadašnjim prvakom Evrope, očigledno rešeni da produže niz pobeda. Tako su već u 12. minutu bili na „plus tri“ (7:4), ali se u narednih desetak minuta situacija na terenu drastično promenila, pa su umesto domaćina, sada gosti iz Šapca imali prednost od tri gola (12:9).

Početkom drugog poluvremena Šapčani izbijaju na maksimalnih „plus pet“ (18:13), da bi u 47. minutu stekli kapital od sedam gola „viška“ (25:18). Delovalo je da Radničkom nema spasa, ali su učenici Miloša Sretenovića smogli snage za još jedan juriš, prišli su na samo gol zaostatka, međutim, nije bilo vremena da se izbegne poraz. Metaloplastika je trijumfovala rezultatom 31:30 i došla do prvih bodova u plej-ofu.

Najraspoloženiji u redovima Šapčana bio je Vukašin Vorkapić sa 10 pogodaka. Na drugoj strani, kod Kragujevčana su prednjačili Nemanja Vuković  sa 7 Miloš Barudžić sa 6 pogodaka.

Narednog vikenda rukometaše Radničkog očekuje gostovanje pančevačkom Dinamu.

RADNIČKI – METALOPLASTIKA 30:31 (13:15)

„SBB Jezero“.
Gledalaca: /.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković
Sedmerci: Radnički 6 (5), Metaloplastika 4 (3)
Isključenja: Radnički 8 min, Metaloplastika 24 min.

RADNIČKI: Gemaljević (11 odbrana), Vuković 7, Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić, Petrović (5 odbrana), Dobrosavljević, Kasalović 2, Barudžić 6, Knežević 1, Utvić 1, Stevanović, Đerić 1, Stanojev 5, Bogdanović 5, S.Đerić.

METALOPLASTIKA: Dodić, Vorkapić 10, Jevtić, Pisarić 5, Srdanović 3, Milovanović, Bomaštar (9 odbrana), Antonijević, Ivanić 2, Radisavljević (2 odbrane), Đukić 1, Mitrović 4, Babić 3, Todorović 3, Brajović, Došen.

Igrač utakmice: Luka Mitrović (Metaloplastika).