Matejić „matirao“ lidera

Goran Matejić sa dva pogotka najzaslužniji je za pobedu Slavije u susretu sa liderom na tabeli

U 18. kolu Zone „Morava“, fudbaleri Slavije danas su na svom terenu savladali prvoplasiranu ekipu Radničkog iz Kovača kod Kraljeva sa 2:1 (2:0) i popravili svoj bodovni saldo u borbi za opstanak u ligi.

Fudbaleri Slavije su dobrom igrom, pre svega u prvom poluvremenu, uspeli da osvoje važne bodove u trci za opstanak u zonskom stepenu takmičenja. Bio je ovo treći susret u prolećnom delu prvenstva na kome Brsničani nisu osetili gorčinu poraza, iako su za protivnika imali veoma dobru ekipu jesenjeg prvaka i jednog od najozbiljnijih kandidata za viši rang – Srpsku ligu „Zapad“.

Ekipa trenera Vladice Radovanovića na startu prolećnog dela prvenstva savladala je Arsenal sa 2:0, a u gostima sa Ovčarom odigrala je 1:1. Slavija je ponovila dobru igru i danas na svom terenu i zasluženo slavila protiv lidera na tabeli.

Odluka o pobedniku praktično je doneta u prvom poluvremenu. Oba pogotka za domaćina postigao je iskusni Goran Matejić.  U 17. minutu, u kaznenom prostoru gostiju, u prodoru je oboren Kovačević i sudija Arsović iz Gornjeg Milanovca pokazao je na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Matejić, koji je prevario golmana ghostiju Pantovića i doveo Bresničane u vođstvo od 1:0.

Samo deset minuta kasnije bilo je 2:0 za Slaviju. Matejić, specijalista za izvođenje udaraca iz prekida, sa preko 20 metara primorao je golmana Radničkog da i drugi put vadi loptu iz mreže.

Očekivalo se tada da će domaći tim lako doći i do ubedljivije pobede, ali nije bilo tako. Zonaš iz Kovača sredio je svoje redove i u drugom poluvremenu iskoristio jednu od svojih šansi da smanji prednost Slavije i susret dovede u rezultatsku neizvesnost.

U 68. minutu, posle kornera sa leve strane, napadač gostiju Trnavac uspeo je glavom da loptu skrene u mrežu golmana Juga i smanji rezultat na 2:1. Međutim, odbrana Slavije uspela je do kraja utakmice da sačuva svoju mrežu i zabeleži važnu pobedu.

Ova pobeda nam mnogo znači. Dobro smo ušli u utakmicu i stekli prednost koju dobra ekipa iz Kovača nije mogla da sustigne. Iz tri susreta osvojili smo sedam bodova, što je uspeh naše ekipe u drugom delu prvenstva – rekao je za KGsport.info Vladica Radovanović, trener Slavije, posle današnje pobede u Bresnici.

SLAVIJA – RADNIČKI (Kovači) 2:1 (2:0)

Igralište:
U Bresnici.
Sudija: Dušan Arsović (Gornji Milanovac).
Pomoćnici: Andrija Mladenović, Marija Đoković (oboje iz Čačka).
Strelci: Matejić u 17. minutu iz jedanaesterca i 27. za Slaviju, a Trnavac u 68. minutu za Radnički.
Žuti kartoni: Matejić, M. Ilić, Sretković (Slavija), Đokić (Radnički).

SLAVIJA: Jug, Beljić (od 88. Todorović), Pavlović, M. Ilić, Lazić, Sretković, Ristić (od 64. Lukić), Vukomanović, N. Ilić (od 90+3 Nešković), Matejić, Kovačević.

RADNIČKI: Pantović, B. Đokić, Stefanović, Gligorijević (od 64. Petrović)Brkljač, Obradović, Milić, Stevanović, G. Đokić, Trnavac, Milojević (od 13. Radosavljević)

Danas je odigran još jedan susret 18. kola Zone „Morava“. Sloboda iz Čačka osvojila je bod u Gornjem Milanovcu igrajući sa Takovom bez golova, a juče je ekipa Miokovci kao domaćin pobedila Ovčar sa 2:1.

Posle ove pobede Slavija je sa 18 bodova zadržala 12. mesto na tabeli, ali je i uhvatila priključak sa ekipama koje se bore za opstanak i na dobrom je putu da izbegne opasnu zonu.

Preostala dva kragujevačka zonaša igraju svoje susrete igraju sutra. Sušica dočekuje ekipu Baneta iz Raške, a Arsenal gostuje u Tutinu, gde se sastaje sa istoimenom ekipom. U ostalim susretima sastaju se Orlovac – Sloga (Kraljevo), Dragačevo – Karađorđe (R), a slobodna je Trepča.

U narednom kolu Slavija je gost Trepče, Arsenal dočekuje Dragačevo iz Guče, a ekipa Sušice je slobodna.