Maršić na Bubnju eliminisao Zastavu iz kupa

Ovog vikenda startovao je Kup FSGKG, najmasovnije fudbalsko takmičenje u Kragujevcu. Na 14 utakmica u regularnom toku postignuto je 69 golova, a novajlija u Prvoj gradskoj ligi, ekipa Maršića, pobedila je Zastavu sa 5:2.

Fudbaleri Maršića dobro su startovali u kupu i očekuju dobre rezultate i u prvenstvu

Odavno se nije desilo da se u takmičenju pod pokroviteljstvom Fudbalskog saveza grada Kragujevca u jednom danu postigne toliko golova. Na 14 odigranih utakmica postignuto je 69 gola, ne računajući penale na utakmici u Bresnici između Slavije i Sloge iz Desimirovca. Dve utakmice nisu odigrane ( Šumadija 1934 – Partizan  i Vinogradi DB- Šumadinac KG) i biće registrovane, najverovatnije, službenim rezultatima.

Najubedljivije pobede zabeležili su Bratstvo iz Erdeča i Borac iz Drenovca, koji su kao domaćini pobedili sa po 7:0 Bukorovac, odnosno Koloniju.

Sedam golova postignuo je i na utakmici na Bubnju između Zastave i Maršića. Novajlija u Prvoj gradskoj ligi lako je savladao domaćina, koji je u protekloj sezoni sačuvao prvoligaški status u baražu sa Erdoglijom 1931.

Bolje organizovana ekipa Maršića, iako je nastupila bez nekoliko prvotimaca iz prethodne sezone, pobedu je obezbedila još u prvom poluvremenu.

Ekipa koju vodi Saša Stojanov, trener sa licencom i poznati bivši kragujevački fudbaler, pokazala je da ima spremniji sastav od Zastave, koja je izašla na teren sa „tankom klupom“, na kojoj je bio samo rezervni golman.

Od početka Maršićanci su organizovanije krenuli i pritiskali na gol Lukića. Već u 3. minutu Tošović je propustio priliku da goste dovede u vođstvo. Međutim, pet minuta kasnije mreža Zastave se, ipak, zatresla. Milosavljević je dobro reagovao na centaršut sa leve strane i savladao Lukića za 1:0. Isti igrač je mogao u 10. minutu da duplira prednost Maršića, ali je za malo bio neprecizan sa nekoliko metara.

Fudbaleri Zastave pokušali su šutevima sa distance da iznenade golmana gostiju, ali bezuspešno. Veliku priliku za izjednačenje u 25. minutu propustio je Srećko Lazović, kada je izšao pred golamana i umesto u mrežu loptu poslao u ruke Savića.

Ovaj promašaj gosti iz Maršića kaznili su drugim pogotkom. Tri minuta kasnije sa 16 metara šutirao je Rajko Lazović, a lopta je pogodila stativu i završila u mreži golmana Lukića.

U 37. minutu bilo je 3:0 za Maršić. Iz slobodnog udarca sa oko 20 metara efektan pogodak postigao je Nikola Ilić i već nagovestio ubedljivu pobedu svoje ekipe.

Igrači Zastave (crveni dresovi) u drugom poluvremenu pokušali da se „izvade“, ali
nisu uspeli

Posle odmora fudbaleri Zastave su se „probudili“ i krenuli organizovanije i već u 48. minutu uspeli da postignu prvi pogodak. Sa desne strane Srećko Lazović je centrirao, a Nenad Arsenijević, „devetka“ domaćina, glavom loptu skrenuo u mrežu.

Očekivalo se da će Zastava smoći snage da nastavi u istom ritmu, ali nije imala ni sreće. Braća Srećko i Stefan Lazović umesto mreže pogodili su stativu i prečku.

Ekipa Maršića nije dozvolila da izgubi stečenu prednost i u 70. minutu drugim pogotkom Milosavljevića ponovo je povećala rezultat na tri gola razlike – 4:1. Miloš Aksentijević je propustio priliku da uveća prednost Maršića, pošto je iskosa sa tri metra šutirao pored gola. Ipak u 83. minutu gosti su uspeli da postignu i peti pogodak, a strelac je bio rezervista Danijel Tomašević.

Tačku na loše izdanje Zastave na startu takmičenja u kupu stavio je bek Nikola Pavlović u 85. minutu, koji je samo ublažio poraz gradskog prvoligaša sa Bubnja na 2:5.

Tako je ekipa Maršića eliminisala Zastavu iz kupa i nagovestila dobre igre i u borbi za bodove u novoj sezoni, što nam je potvrdio i trener Stojanov.

Saša Stojanov, trener Maršića, pored pobede u kupu, očekuje dobre rezultate i u borbi
za bodove

Počeli smo sa pripremama za narednu sezonu, ali danas nismo mogli da računamo na nekoliko prvotimaca. Doveli smo i pojačanja i počeli da se ozbiljno spremamo za ono što nas očekuje. Već sutra imaćemo novi susret na turniru u Žirovnici, gde će nam protivnik biti Šumadinac KG iz Velikog Krčmara. Odigraćemo još nekoliko utakmica i mislim da ćemo spremno i pojačani dočekati novu sezonu u Prvoj gradskoj ligi, gde očekujemo dobar plasman. Imamo dobre uslove za rad i borićemo se da u kupu odemo što dalje, a u prvenstvu ostvarimo plasman u vrhu tabele – optimista je Saša Stojanov, trener novog prvoligaša Maršića.

Interesantno je napomenuti da će se današnji protivnici sastati i u prvom kolu Prve gradske lige, koja startuje 25. avgusta, kada će Zastava gostovati u Maršiću i pokušati da se revanšira za poraz u kupu.

ZASTAVA – MARŠIĆ 2:5 (0:3)

Stadion: Pomoćni teren na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Marko Lazović, Đorđe Milosavljević.
Strelci: Arsenijević u 48. i Pavlović u 85. za Zastavu, a Milosavljević u 8. i 70, Lazović u 28,  Ilić u 37. i Tomašević u 83. minutu za Maršić.

ZASTAVA: Lukić (od 46. Jevtić), Pavlović, Osmani, Stošić, M. Mitrović, Tanasković, Srećko Lazović, Stefan Lazović, Petrović, Stanojević, Arsenijević.

MARŠIĆ: Savić, Ilić, Vujičić, Pušonjić, Nikolić, Tošović, Aksentijević, Potrić, Lazović (od 30. Tomašević), Radojičić, Milosavljević.

U ostalim susretima prvog kola kupa na području FSGKG postignuti su sledeći rezultati:

Divostin – Sloga (L) 6:1, Jedinstvo – Mladost (P) 4:1, Seljak (C) – Žeželj 3:1, Ćava – Košutnjak 2:1, Bratstvo – Bukurovac 7:0, Šumadija 1934 – Patizan (C) (nije odigrano jer Partizan nije registrovao ekipu), Hajduk – Jadran 1:2, Azbest – Srbija 2:5, Vinogradi DB – Šumadinac KG (0:3 pf – domaćin nije izašao na teren), Kremenac – Dobrača 1:2, 21. oktobar – Sloboda (G) 2:4, Pobeda – Kutlovo 3:0, Borac (D) – Kolonija 7:0, Bagremar – Erdoglija 1931 3: 2, Slavija – Sloga (D) 2:2 (penalima 7:6).