Maksimović čovek odluke

Fudbaleri Radničkog 1923 nastavljaju svoj pobednički pohod u Prvoj ligi Srbije. “Crveni” su danas na gostovanju beogradskom IMT-u nanizali i svoj četvrti uzastopni trijumf – 1:0 (1:0), a gol odluke postigao je mladi Đorđe Maksimović u 16. minutu utakmice.

Znali su Kragujevčani da ih očekuje neugodno gostovanje novajliji u ligi, ali su isto tako bili svesni i činjenice da bi im gol u ranoj fazi utakmice u velikoj meri olakšao put do novih bodova.

I zaista, ekipa trenera Aleksandra Linte je utakmicu otvorila na najbolji mogući način. Igrao se 16. minut kada je Stevan Kovačević izveo prekid sa desne strane, a Đorđe Maksimović glavom poslao loptu u donji levi ugao za vođstvo kragujevačkog tima.

Samo dva minuta kasnije domaći propuštaju prvu veliku priliku da stignu do izjednačenja. Glišić je centrirao, Peralović zahvatio loptu glavom na drugoj stativi, ali je ona završila van okvira gola.

Još jednu šansu iz kategorije “stopostotnih” propustio je beogradski tim u 35. minutu, kada je najbolji strelac popularnih “traktorista” Nikola Terzić sa nekih šest metara šutirao pored gola.

Varjačić je na drugoj strani lukavo pokušao da lobuje golmana IMT-a Mićovića, ali je lopta završila malo iznad prečke.

Iskusni Miloš Vidović i danas je uspešno komandovao odbranom kragujevačkog tima

Najbolji strelac Radničkog 1923 prošle sezone Slađan Nikodijević, koji je današnju utakmicu počeo sa klupe, dobio je šansu u drugom poluvremenu i odmah po ulasku u igru našao se u izglednoj prilici pred protivničkim golom, ali je bio zamalo neprecizan.

U 64. minutu još jedan opasan atak fudbalera domaćeg tima, koji se završio srećno po „crvene“. Peralović je dobio loptu na nekih 7-8 metara od gola Raičevićevog gola, ali je usledio slab završni udarac.

Lepa akcija Kragujevčana viđena je u 78. minutu. Todorović je umakao po levoj strani, zatim odložio loptu do Nikodijevića, koji je iz povoljne pozicije šutirao pored leve stative.

U završnici utakmice fudbaleri IMT-a su sve karte dali na napad, ali nisu uspeli da savladaju danas vrlo skoncentrisanog i sigurnog Lazara Raičevića, koji je sa lakoćom “čitao” sve situacije pred svojim golom.

Lazar Raičević je sigurnim intervencijama ulivao sigurnost saigračima

Nažalost, utisak sa današnje utakmice malo je pokvarilo isključenje šefa stručnog štaba kragujevačkog prvoligaša Aleksandra Linte u 90. minutu.

I nakon šest odigranih kola, „crveni“ i dalje “dišu za vratom” novosadskom Kabelu, koji je nanizao svih šest pobeda i trenutno zauzima vodeću poziciju na tabeli.

Pred Kragujevčanima su paklenih sedam dana. Naime, već u sredu na “Čika Daču” stiže odlična ekipa Radničkog iz Pirota, a odmah zatim sledi gostovanje vodećem Kabelu u Novom Sadu.

IMT – RADNIČKI 1923 0:1 (0:1)