Mačva 1929 odnela bodove sa Sušičkog brda

Fudbaleri Sušice vezali su i drugi uzastopni neuspeh u prolećnom delu takmičenja Srpske lige Zapad. Učenici trenera Vladimira Božovića ovoga puta su poraženi na svom bunjištu, u susretu sa ekipom Mačve 1929 iz Bogatića, sa minimalnih 0:1 (0:0).

Baš kao i u susretu sa ekipom Šumadije iz Aranđelovca pre dve nedelje, Sušičani su i ovoga puta bili primorani da bitku za nove bodove biju po ne baš idealnim vremenskim uslovima. Ekipa iz Bogatića je u Kragujevac doputovala sa željom da prekine niz od dva uzastopna poraza, a na kraju se radovala osvajanju čitavog plena, i to zahvaljujući sjajnom pogotku iz prekida.

Nije krenulo najbolje po domaći sastav. Nesporazum u odbrani Sušice na početku utakmice umalo je kaznio napadač Mačve 1929 Mihailović, ali prečka je ovoga puta bila saveznik kragujevačkog tima.

Prvu povoljnu priliku za ekipu Sušice propustio je Arsenijević, koji je iz izgledne pozicije sa desetak metara šutirao preko gola. Potom je svoj udarac sa distance oprobao Jovović, ali je lopta završila tik pored stative.

Lepu priliku da dovede Sušičane u vođstvo imao je Nikola Đukić, koji je iz slobodnog udarca sa 18 metara pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

U finišu prvog poluvremena Mihailović se ponovo našao u više nego izglednoj poziciji pred golom Sušice, ali je ovoga puta šutirao pored stative.

Revanširao mu se ubrzo istom merom Đurović, koji je ostao sam na pet metara od gola ekipe iz Bogatića, ali je šutirao nebu pod oblake.

Još jednom su fudbaleri Sušice uzdrmali okvir protivničkog gola nakon udarca glavom Strahinje Obradovića početkom drugog poluvremena, a onda je došao taj kobni 69. minut, koji je odlučio pobednika. Nakon prekršaja na nekih dvadesetak metara od gola Sušice iskosa sa leve strane, Stanić je iz slobodnog udarca uputio pravu „bombu“ i doveo ekipu Mačve 1929 u vođstvo.

Pokušavali su domaći svim snagama makar da dođu do boda u poslednjih dvadesetak minuta utakmice, ali su gosti odoleli i na kraju su poneli sva tri boda za Bogatić.

Sušica je ovim porazom nazadovala za još jedno mesto na tabeli i trenutno je osma sa 34 osvojenih bodova, koliko sada ima i Mačva 1929, ali i valjevska Budućnost Krušik.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje ekipi Gruže, koja se nalazi pri samom dnu tabele.

SUŠICA – MAČVA 1929 0:1 (0:0)