Lukić rastužio Sušičane

Fudbaleri Sušice su na prolećnoj premijeri pred svojim navijačima doživeli minimalan poraz u susretu sa ekipom Reala iz Podunavaca – 0:1 (0:0). Koban po Sušičane bio je nekadašnji igrač Radničkog 1923 Jovan Lukić, koji je sjajnim pogotkom početkom drugog poluvremena doneo gostima sva tri boda.

Znali su izabranici trenera Vladimira Božovića da će teško doći do bodova u susretu sa odličnom ekipom iz Podunavaca, koju predvodi poznati kragujevački trener Slaviša Kovačević, svojevremeno šef stručnog štaba Radničkog 1923. Dobro su se Sušičani držali u većem delu utakmice, stvorili su i par izglednih prilika za postizanje pogotka, dok su na drugoj strani gosti praktično iz drugog udarca na gol uspeli da profitiraju.

Prvo poluvreme nije donelo previše izglednih prilika. Gosti su prvi zapretili preko Lazarevića, koji je na atraktivan način „makazicama“ pokušao da iznenadi mladog golmana Sušice Radovanovića, ali je lopta završila preko gola.

Na drugoj strani, visoki Radosavljević je posle centaršuta Vulića uspeo da zahvati loptu glavom, međutim, oprezan je bio golman Reala Simić. Potom se u šansi pred gostujućim golom našao i Vulić, ali je promašio čitavu loptu, čemu je doduše kumovao i prilično natopljen teren.

Poslednju priliku u prvom poluvremenu propustio je kapiten Sušice Nenad Đurđević, koji je sa ruba protivničkog šesnaesterca šutirao iznad prečke.

Šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno gostima iz Podunavaca da dođu do vodećeg pogotka. Sve je sam uradio Jovan Lukić, momak čija se porodična kuća u kojoj je odrastao nalazi na par stotina metara udaljenosti od stadiona na Sušičkom brdu. Nekadašnji prvotimac Radničkog 1923 je nakon oduzete lopte na sredini terena krenuo u strahovit solo prodor, koji je završio snažnim i dobro odmerenim udarcem sa dvadesetak metara.

Imao je Lukić samo par minuta kasnije veliku priliku da uveća svoj golgeterski saldo na ovoj utakmici, ali je njegov udarac ovoga puta zaustavio mladi golman Sušice Radovanović.

U finišu meča istakao se i Radovanovićev kolega na golu Reala Vladan Simić, koji je dobro reagovao nakon pokušaja Đurđevića i Todorovića iz slobodnog udarca.

Do kraja utakmice gosti su uspeli da sačuvaju svoju mrežu, tako da su odneli velika tri boda za Podunavce, dok će Sušičani priliku za prve prolećne bodove morati da potraže na gostovanju požarevačkom Mladom radniku 1926 u narednom kolu.

SUŠICA – REAL 0:1 (0.0)