Lukić i Krasić pogodili za još jednu pobedu Radničkog

jovan-lukic-fk-radnicki

Fudbaleri Radničkog 1923 zabeležili su peti trijumf u ovoj sezoni, pošto su u meču 7. kola Srpske lige Zapad savladali na “Čika Dači“ ekipu Zlatibora iz Čajetine sa 2:0, golovima Lukića u prvom i Krasića u drugom poluvremenu.

Prvi su zapretili gostujući igrači. Igrao se prvi minut kada je Arsić uposlio Đakovca, ali je njegov udarac bio izblokiran.

Uzvratio je Radnički u 12. minutu. Ilić je uposlio Lukića, koji je šutirao pored same stative gola gostiju.

U 26. minutu domaćin je poveo. Ubačenu loptu sa leve strane prihvatio je Lukić i snažnim udarcem po zemlji, sa nekih 20-tak metara, iznenadio golmana Golubovića.

U finišu prvog dela igre mogao je Arsić ozbiljnije da ugrozi gol Kragujevčana, ali umesto udarca ka golu Milentijevića, odlučio se da dribla, te je zakomplikovao situaciju, pa je ova šansa za goste propala. U istom minutu Varjačić je probio po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor negde oko penala, ali je Ivković bio “kratak“.

Početkom drugog dela, u 54. minutu, Varjačić je kao vihor protrčao po desnoj strani, centrirao ispred šesnaesterca, gde se našao Krasić, koji je preciznim udarcem pogodio mrežu gostiju i duplirao prednost Kragujevčana.

U 61. minutu, rezervista gostiju Lazović je iskosa sa desne strane šutirao i pogodio levi direk gola Radničkog.

Kragujevčani su do kraja susreta propustili još par prilika, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Ovom pobedom Radnički se vratio na čelo tabele sa 17 bodova, i na tom mestu će ostati bar do sutra kada Budućnost Krušik gostuje Mihajlovcu.

Već u narednom kolu Valjevčani i Kragujevčani će odmeriti snage u derbiju 8. kola Srpske lige Zapad.

Radnički 1923 – Zlatibor (Č) 2:0 (1:0)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: oko 250.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Pomoćnici: Slobodan Starčević, Milica Aleksić (oboje iz G. Milanovca)
Golovi: 1:0 Lukić 26, 2:0 Krasić u 54. minutu.
Žuti kartoni: Varjačić (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Milentijević, Matejević, Ilić, Marković, Vidović, Krasić, Lukić (od 88. B. Miljuš), Andrić, Varjačić, Gavrović (od 81. D. Miljuš), Ivković (od 69. Spalević). Trener: Radovan Radaković.

ZLATIBOR: Golubović, Jašić, Jezdimirović, Anđelković, Stanić, Bradonjić (od 60. Lazović), Arsić (od 75. Cvetković), Kostadinović, Božović, Đakovac, Pavlović (od 75. Avdić). Trener: Vladimir Mudrinić.