Ludnica u Senti i dvostruki povratak „crvenih“ iz mrtvih

Neverovatnu fudbalsku predstavu priredili su fudbaleri TSC-a i Radničkog 1923 na otvaranju 5. kola Linglong Super lige Srbije. Domaćin je tri puta dolazio do vođstva, imao u jednom trenutku i dva gola prednosti, ali se učenici Vladimira Radenkovića nisu predavali i pogotkom Marka Mirića sa “bele tačke” u 94. minutu dokopali su se izuzetno vrednog boda, kojim su okončali niz od dva uzastopna poraza – 4:4 (1:2).

Otišli su Kragujevčani u Sentu sa predznakom autsajdera, a vraćaju se sa dragocenim prtljagom u vidu jednog, ali izuzetno vrednog boda, koji im je udahnuo svež vazduh optimizma pred nastupajuće prvenstvene duele. Iako su naspram sebe imali izuzetno kvalitetnu i silno motivisanu ekipu TSC-a, koja je u ovu utakmicu ušla sa željom da produži trijumfalni niz sa starta šampionata, “crveni” su snagom karaktera i neverovatnom upornošću uspeli da izbegnu poraz na ovom izuzetno teškom gostovanju.

Imao je strateg kragujevačkog superligaša Vladimir Radenković mnogo problema prilikom sastavljanja tima za utakmicu u Senti, s obzirom da nije mogao da računa na nekolicinu standardnih prvotimaca, poput golmana Ivana Radoša, zatim neuhvatljivog desnog beka Aleksandra Varjačića i njegovog mlađeg kolege sa levog boka Uroša Blagojevića. Zbog toga i ne čudi što je Radnički 1923 na megdan ekipi TSC-a izašao u prilično neobičnoj postavci, u kojoj su neki igrači, poput Ristovića i Brnovića, bili primorani da zaigraju van svojih prirodnih pozicija u timu.

Da li zbog svih tih promena u samoj postavci igre ili usled prevelikog respekta prema favorizovanom protivniku, “crveni” su prilično stegnuto ušli u utakmicu, prepustivši posed domaćinu, koji je prvi put ozbiljnije zapretio preko Banjca u 5. minutu, čiji je udarac uspešno izblokirao dobro postavljeni Filipović.

Četiri minuta kasnije nova opasnost nadvila se pred golom Kragujevčana. Brzonogi Đuro Zec je prošao po levoj strani, a zatim pokušao da uposli Vukića ispred koga je intervenisao golman Radničkog 1923 Lazar Raičević, kome je ovo bila prva zvanična takmičarska utakmica nakon skoro devet meseci pauze.

Terensku inicijativu u uvodnoj fazi utakmice domaći su materijalizovali u 14. minutu, kada je sjajni Mihajlo Banjac još jednom pokazao kakav top ima u levoj nozi i razornim udarcem sa ruba kaznenog prostora pogodio je samo rašlje Raičevićevog gola. Zaista, pogodak za TV špice i još jedna demonstracija Banjčevog majstorstva.

Ovaj pogodak kao da je nekadašnjem igraču Inđije, a danas uzdanici ekipe iz Bačke Topole dao krila, pa je nastavio da muči odbranu Kragujevčana. Upravo je Banjac bio začetnik akcije u 18. minutu, koju je lošim udarcem iz središta kaznenog prostora završio Đuro Zec.

Malo je Šumadincima nedostajalo pa da iz prve obećavajuće akcije na utakmici stignu do rezultatskog poravnanja. Trifunović je ponovo demonstrirao svoju brzinu i za trenutak umakao Čalušiću, koji je uz dosta napora na kraju uspeo da ga sustigne i izbije mu loptu, ali se na pravom mestu našao Mirić, čiji je udarac golman TSC-a Filipović skrenuo u korner.

Nakon udarca iz ugla koji je usledio, Burmaz je okrznuo loptu glavom, dovoljno da ona neprijatno iznenadi štopera domaće ekipe Leandra Pinta, koji je šalje u sopstvenu mrežu.

Radost izabranika Vladimira Radenkovića nakon izjednačujućeg pogotka nije potrajala dugo. Već u 26. minutu ekipa TSC-a vraća rezultatsku prednost na svoju stranu zahvaljujući Đuri Zecu, koji se nakon još jednog sjajnog dodavanja Mihajla Banjca vešto oslobodio Raša, a onda plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Lazara Raičevića za novo vođstvo svog tima.

Imali su “crveni” dosta sreće u 33. minutu, kada je prečka zaustavila udarac Saše Tomanovića, koji je nakon kornera nadvisio kompletnu odbranu kragujevačkog superligaša.

Poslednjih desetak minuta prvog poluvremena pripali su Šumadincima, koji su konačno uspeli da se oslobode početnog pritiska domaćina i u par navrata ozbiljno su pripretili čuvaru mreže TSC-a Nenadu Filipoviću.

Najpre je Burmaz pokušao udarcem sa distance, potom je Miloš Vidović tukao glavom sa nekih osam metara, ali bez uspeha, da bi najzreliju priliku u ovom periodu utakmice ponovo propustio Marko Mirić, koji je nakon povratne lopte veoma zapaženog Veljka Trifunovića sa desetak metara prebacio protivnički gol.

Samo minut kasnije Trifunović je iz maltene identične pozicije uspeo da uhvati volej, ali ni on nije bio dovoljno precizan, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg tima (2:1).

U prvih deset minuta drugog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, a onda je u 56. minutu na scenu ponovo stupio nezaustavljivi Mihajlo Banjac, koji je na asistenciju Saše Tomanovića postigao svoj drugi gol na utakmici i duplirao prednost svog tima.

Banjac je, uz uzdah olakšanja sa klupe Radničkog 1923, u 63. minutu ustupio mesto Dušanu Stoiljkoviću, kome se u 70. minutu ukazala idealna prilika da reši pitanje pobednika ove utakmice, ali je u duelu “jedan na jedan” sa golmanom Radničkog 1923 Lazarom Raičevićem čuvar mreže kragujevačkog tima izašao kao krajnji pobednik.

Dašak nade već grogiranim Kragujevčanima pružio je pogodak Marka Mirića u 72. minutu, koji je iz trećeg pokušaja uspeo da matira golmana TSC-a Nenada Filipovića. Iskusni fudbaler Radničkog 1923 i bivši reprezentativac iskoristio je Filipovićevu neodlučnost i “bocnuo” loptu glavom, dovoljno da ona završi u golu.

Koliku je pometnju Mirićev pogodak izazvao u redovima ekipe iz Bačke Topole, najbolje se videlo u 75. minutu, kada je nakon dobro izvedenog kornera Miloša Brnovića na drugu stativu, štoper Kragujevčana Stefan Filipović dobro odmerenim udarcem glavom smestio loptu iza leđa svog prezimenjaka na golu TSC-a.

Bila je to najava krajnje neizvesne i uzbudljive završnice, u koju se ušlo sa pata kartama.

Kada je štoper TSC-a Leandro Pinto u 88. minutu doneo domaćinu i treće vođstvo na utakmici, delovalo je da “crvenima” nema spasa i da će tim Mladena Krstajića dopisati i petu prvenstvenu recku, ali se sve promenilo u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je upravo pomenuti Pinto nepropisno zaustavio mladog Kovinića u kaznenom prostoru svog tima, pa su tako Šumadinci dobili priliku da sa “bele tačke” dođu do spasonosnog boda.

Odgovornost da izvede najstrožu kaznu na sebe je preuzeo najiskusniji u redovima Kragujevčana, Marko Mirić, koji je hladnokrvno poslao loptu pod prečku za konačnih 4:4.

Fudbaleri Radničkog 1923 su tako došli do svog sedmog boda u šampionatu i što je najvažnije prekinuli su niz od dva vezana poraza, dok se ekipa TSC-a nakon maksimalnog učinka u prva četiri kola morala zadovoljiti podelom plena u susretu sa Kragujevčanima.

Ekipu trenera Vladimira Radenkovića u narednom kolu očekuje još jedan težak duel, ovoga puta sa beogradskim Čukaričkim na “Čika Dači”.

TSC – RADNIČKI 1923 4:4 (2:1)

SENTA

Stadion: FK Senta.
Gledalaca: 500.
Sudija: Dejan Trifković (Beograd).
Pomoćnici: Miloš Miškeljin (Beograd), Ivan Krstić (Jakovo).
Strelci: Banjac u 14. i 56, Zec u 26. i Leandro Pinto u 88. minutu za TSC, a Leandro Pinto (autogol) u 21, Mirić u 72. i 90+4. minutu (iz jedanaesterca) i Filipović u 75. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Banjac, Vukić, Zec (TSC), Ćirović, M. Vidović, Ilić, Brnović, Ristović, Jovanović (Radnički 1923).

TSC: Filipović, Krstić, Leandro, Čalušić (od 63. Antonić), Stanojev (od 89. Petković), Petrović, Đakovac (od 63. Stojković), Tomanović, Banjac (od 63. Stoiljković), Zec, Vukić (od 72. Ratkov).

RADNIČKI 1923: Raičević, Rašo (od 90. Kovačević), Filipović, Damjanac, Ristović, Brnović, M. Vidović, Ćirović (od 72. Ilić), Mirić, Trifunović (od 66. Kovinić), Burmaz (od 66. Jovanović).