Loše šutersko veče Kragujevčana u valjevskoj Hali sportova

Košarkaši Radničkog poraženi su na gostovanju valjevskom Metalcu u utakmici 22. kola Košarkaške lige Srbije – 63:72 (16:20, 15:16, 18:15, 14:21).

Izostanak glavnog košgetera Andreje Stevanovića, koji je na prethodnoj utakmici sa OKK Beogradom obnovio povredu skočnog zgloba, značajno se odrazio na napadački učinak ekipe trenera Ivice Vukotića na ovom gostovanju, čemu u prilog govori i brojka od samo 63 postignuta poena. Posebno je zabrinjavajući bio šut sa distance Kragujevčana, koji je iznosio mizernih devet odsto (2/22).

I pored više nego slabog napadačkog izdanja, Šumadinci su dostojno parirali domaćinu u većem delu susreta, a posustali su u poslednja tri minuta utakmice, kada su dopustili svom rivalu da stekne nedostižnih deset poena prednosti.

Tokom prve deonice, rezultatska prednost je uglavnom bila na strani valjevskog tima. Imali su puleni trenera Vladimira Đokića u par navrata i osam poena „viška“, ali su Kragujevčani, pre svega zahvaljujući raspoloženom kapitenu Katiću, uspeli da do odlaska na prvu obaveznu pauzu prepolove ovaj zaostatak (20:16).

Posle dobrog napadačkog izdanja u uvodnoj četvrtini, Valjevci su na prve poene u narednoj deonici morali da čekaju skoro punih pet minuta. Za to vreme Radnički je napravio seriju 7:0 i preuzeo kontrolu nad rezultatom (23:20), ali je ubrzo vođstvo ponovo prešlo na stranu domaće ekipe, koja je prvo poluvreme završila sa pet poena prednosti (36:31).

Kontrolisali su košarkaši Metalca rezultat i tokom naredne deonice, ali nikako nisu uspevali da dođu do osetnije prednosti, koja bi im omogućila da prelome utakmicu u svoju korist. Sa druge strane, Kragujevčani su uspešno držali korak za svojim rivalom, da bi početkom poslednjeg perioda igre uspeli da dođu i do izjednačenja (51:51).

Ipak, to nije poremetilo domaće, koji su trojkom iskusnog Sinoveca i poenima Bajića ponovo stekli prednost od pet poena (56:51), da bi nakon trojke najboljeg aktera susreta Zorana Paunovića u 37. minutu izbili na nedostižnih „plus deset“ (67:57).

Pokušali su Šumadinci ponovo da uhvate rezultatski priključak, uspeli su u jednom trenutku i da prepolove zaostatak (67:62), ali za nešto više od toga nisu imali ni snage, ni vremena. Domaćin je na kraju slavio sa 72:63 i tako se revanširao Kragujevčanima za poraz u „SBB Jezeru“ u prvom delu sezone.

Trio najefikasnijih u pobedničkom sastavu predvodio je Zoran Paunović sa 18 postignutih poena. Iskusni Stefan Sinovec je ubacio 16, a Marko Bajić 10 poena.

U odsustvu Andreje Stevanovića, sav teret je pao na kapitena Radničkog Raška Katića, koji je utakmicu završio sa 25 poena i 10 skokova. Matija Popović je upisao svoj sedmi „dabl-dabl“ u sezoni – 11 poena, 11 skokova, a spisak igrača sa dvocifrenim učinkom u kragujevačkom timu zaključio je Nikola Veljović sa 10 ubačenih poena.

Radnički je nakon ovog poraza ostao u donjem delu tabele sa učinkom od 8 pobeda i 12 poraza.

Narednu utakmicu izabranici trenera Ivice Vukotića igraju u nedelju na svom parketu protiv ekipe Pirota.

METALAC – RADNIČKI  72:63 (20:16, 16:15, 15:18, 21:14)